Úvod  >  Článok:  Aktualizované : Tragédia v Dobšinej

Tragédia v Dobšinej

Dve posádky Falck zasahovali pred polnocou v Dobšinej, okr. Rožňava, kde došlo k incidentu medzi dvoma mužmi pred miestnym barom. Jeden muž mal napadnúť druhého dreveným predmetom, pričom mu spôsobil závažné poranenia hlavy. Posádka RZP Dobšiná zahájila u muža resuscitáciu, v ktorej následne po príchode pokračovala posádka RLP Rožňava. Žiaľ ani po takmer hodinovej KPR sa muža nepodarilo priviesť k životu, lekár musel skonštatovať smrť.

Polícia vyšetruje smrť muža v okrese Rožňava ako podozrenie z vraždy

Včera (16.3.) vo večerných hodinách v obci Dobšiná (okr. Rožňava) poškodený 28-ročný muž utrpel po fyzickom útoku zranenia, ktorým na mieste podľahol. Muža (22) podozrivého zo spáchania skutku policajti zadržali a po vykonaní potrebných procesných úkonov umiestnili do cely policajného zaistenia.

Z dôvodu vecnej príslušnosti a vzhľadom na závažnosť skutku vec na mieste prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach, ktorý v súčasnej dobe vykonáva potrebné procesné úkony a spolu s ďalšími príslušníkmi Policajného zboru udalosť dokumentuje.

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre trestný čin vraždy. Presnú príčinu smrtí určí nariadená pitva. Bližšie informácie nateraz nie je možné poskytnúť, o prípade budeme verejnosť informovať hneď, ako to situácia vo vyšetrovaní dovolí. 

Polícia už obvinila mladého muža z vraždy

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach z obzvlášť závažného zločinu vraždy obvinil 22-ročného Ondreja z okresu Rožňava, ktorý v sobotu (16.3.) krátko po 22. hodine na miestnej komunikácii pred pohostinstvom v meste Dobšiná (okr. Rožňava) drevenou bukovou metrovicou niekoľkokrát vysokou intenzitou udrel do oblasti hlavy poškodeného 28-ročného muža. Muž zraneniam na mieste podľahol. Policajti muža krátko po čine zadržali a umiestnili do cely policajného zaistenia.

V priebehu vyšetrovania bolo zistené, že obvinený muž bol v roku 2014 právoplatne odsúdený za násilnú trestnú činnosť, a ústav na výkon trestu odňatia slobody opustil v marci tohto roku. O pár dní na to sa dopustil majetkovej trestnej činnosti, za ktorú mu už taktiež bolo vznesené obvinenie.

Krajský policajný vyšetrovateľ zároveň spracuje podnet na vzatie obvineného muža do väzby. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na pätnásť až 20 rokov.

Zdroj : Falck, por. Mgr. Lenka Ivanová hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach

Ilustračné foto : pixabay

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním