Tragédia v okrese Košice – okolie: Prešovčan obvinený z vraždy mladej ženy

Tragédia v okrese Košice – okolie: Prešovčan obvinený z vraždy mladej ženy

Prešovský krajský vyšetrovateľ obvinil včera (09.05.2017) z obzvlášť závažného zločinu vraždy 32 ročnému Prešovčana.

Ako nás informoval hovorca KR PZ Prešov Daniel Džobanik, v nedeľu (7.5.2017) večer bola v obci Abranovce v prešovskom okrese nájdená mŕtvola ženského pohlavia. Telo, ktoré bolo v značnom štádiu rozkladu,  našiel miestny obyvateľ v prístavbe jedného z neobývaných rodinných domov.

„Následným preverovaním bolo zistené, že s najväčšou pravdepodobnosťou ide o 20 ročnú ženu z obce Kechnec, okr. Košice – okolie, ktorá bola nezvestná od februára tohto roku. Na definitívne potvrdenie totožnosti boli odobraté vzorky DNA,“ uviedol hovorca.

Podľa predbežnej správy z pitvy nebohej boli spôsobené zranenia, ktoré viedli k jej smrti, pričom tieto zranenia boli spôsobené cudzím zavinením.

„Páchateľ mal žene stlačiť rukami krk, pričom došlo k zlomeniu jazylky a následnému uduseniu,“ doplnil.

Polícia už v deň nálezu nebohej zadržala ako podozrivého 32 ročného Prešovčana. Vyšetrovateľ vtedy začal trestné stíhanie pre zločin zabitia. Na základe zistených dôkazov bol skutok prekvalifikovaný na obzvlášť závažný zločin vraždy, z ktorého bol následne podozrivý 32 ročný Prešovčan aj obvinený. Na obvineného prešovský krajský vyšetrovateľ následne spracoval podnet na podanie návrhu na vzatie do väzby.

„V prípade dokázania viny hrozí obvinenému mužovi trest odňatia slobody na 15 – 20 rokov,“ zdôraznil krajský hovorca.

 

Informoval nás:

mjr. JUDr. Mgr. Daniel Džobanik

hovorca KR PZ v Prešove

Ilustračné foto: topky.sk

This function has been disabled for Spišiakoviny.