Úvod  >  Článok:  Aktualizované : Tragédia v Slovenskom raji

Tragédia v Slovenskom raji

V súvislosti s udalosťou, ku ktorej došlo dnes (21.6.) v dopoludňajších hodinách v okrese Spišská Nová Ves môže polícia nateraz potvrdiť, že 68-ročná cudzia štátna príslušníčka utrpela pri páde v Slovenskom raji zranenia, ktorým na mieste podľahla. Polícia v tejto chvíli udalosť na mieste dokumentuje, čaká sa na príchod obhliadajúceho lekára. Nateraz bližšie informácie k prípadu nie je možné poskytnúť.

Tragický pád turistky z Tomášovského výhľadu

Dňa 21. 6. 2019 v dopoludňajších hodinách prijalo Operačné stredisko tiesňového volania HZS žiadosť o pomoc z Tomášovského výhľadu v Slovenskom raji, odkiaľ spadla turistka poľskej národnosti.

Svedkovia nehody uviedli, že s ňou nemajú zvukový ani vizuálny kontakt. Vzhľadom na predpoklad vážnych poranení bola okamžite požiadaná o súčinnosť posádka VZZS z Popradu a do terénu odišli horskí záchranári. Po príchode na miesto pádu zistili, že 68 – ročná žena utrpela poranenia nezlučiteľné so životom.

Telesné pozostatky turistky boli nabalené a transportované na Čingov, kde boli odovzdané obhliadajúcemu lekárovi a príslušníkom PZ SR.

Zdroj : npor. Mgr. Lenka Ivanováh hovorkyňaK riaditeľstva PZ v Košiciach,HZS 

Ilustračné foto : https://www.kamnavylety.sk/tomasovsky-vyhlad/

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním