Tragická dopravná  nehoda medzi Embracom a Odorínom. (FOTO, VIDEO)

Tragická dopravná nehoda medzi Embracom a Odorínom. (FOTO, VIDEO)

Ranná zrážka dvoch áut na Spiši sa skončila tragicky pre mladého vodiča

Dnes (04.02.) krátko po 6.hodine ráno viedol 30-ročný Levočan osobné motorové vozidlo zn. Seat Cordoba v smere od obce Odorín na mesto Spišská Nová Ves. Podľa doterajších zistení z doposiaľ nezistených príčin prešiel na rovnom úseku cesty s vozidlom do protismeru, kde sa čelne zrazil s protiidúcim vozidlom zn. Mercedes Vito, slúžiacim na prevoz pacientov. Po náraze ostalo sanitné vozidlo s odtrhnutým ľavým predným kolesom na ceste, Seat Cordoba s odtrhnutým ľavým predným kolesom pod úrovňou cesty. Vodič Seatu ostal zakliesnený vo vozidle, z vozidla ho vyslobodili príslušníci HaZZ. RZP bol okamžite transportovaný do spišskonovoveskej nemocnice, avšak zraneniam, ktoré pri dopravnej nehode utrpel, krátko po prevoze do nemocnice, aj napriek snahe lekárov, podľahol. V prevozovej sanitke sa okrem vodiča nachádzali ešte dve osoby. Všetky boli ošetrené v spišskonovoveskej nemocnici s doposiaľ nešpecifikovaným rozsahom zranení.  Celková predbežná škoda bola vyčíslená na 10.000 eur. Vodič prevozovej satnitky bol na mieste podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom, to, či pred jazdou požil alkoholické alebo iné omamné látky vodič Seatu, bude zisťované pri nariadenej pitve.

Počas dokumentovania dopravnej nehody bol na nevyhnutne potrebný čas obojsmerne uzatvorený úsek cesty medzi obcou Odorín a Spišskou Novou Vsou, približne po hodine bol sprejazdnený v 1 jazdnom pruhu.

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Spišskej Novej Vsi začal v súvislosti s dopravnou nehodou trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. To, čo bolo príčinou tohto tragického rána, akou mierou k nemu prispeli účastníci dopravnej nehody, bude predmetom ďalšieho vyšetrovania spišskonovoveských dopravných policajtov aj za účasti znalca z odboru cestná doprava.

Jazdite bezpečne, sledujte situáciu okolo seba!

Polícia dôrazne vyzýva všetkých účastníkov cestnej premávky k zvýšenej opatrnosti na cestách, aby si zodpovedným správaním v cestnej premávke chránili to najcennejšie, svoje životy. Aby dodržiavali dopravné prepisy, sledovali situáciu okolo seba, a boli navzájom k sebe ohľaduplní.

Zdroj : Polícia SR, TV JOJ

Fotogaléria :

This function has been disabled for Spišiakoviny.