TRAGICKÁ nehoda na Spiši: Starenka zraneniam po zrážke s autom v nemocnici podľahla

TRAGICKÁ nehoda na Spiši: Starenka zraneniam po zrážke s autom v nemocnici podľahla

Spišskonovoveskí dopravní policajti vyšetrujú okolnosti dopravnej nehody, ku ktorej došlo včera (19.1.) okolo 15. 30 hodiny v obci Švedlár a pri ktorej 37-ročný vodič vozidla zn. BMW X5 narazil do 79-ročnej chodkyne. V čase, kedy došlo k dopravnej nehode, bola v tomto úseku znížená viditeľnosť kvôli nepriaznivým poveternostným podmienkam. Podľa doterajších výsledkov však chodkyňa mala kráčať v strede jazdného pruhu vozidla, avšak bez akéhokoľvek reflexného prvku.

Vodič bol na mieste podrobený dychovej skúške, ktorá však nepreukázala prítomnosť alkoholu v jeho dychu.  Zranenú chodkyňu si na mieste prevzala posádka RZP, ktorá ju transportovala do spišskonovoveskej nemocnice. Žiaľ, zranenia, ktoré pri dopravnej nehode starenka utrpela, boli natoľko vážne, že im krátko po 20. hodine v nemocnici podľahla. Vodič sa pri dopravnej nehode nezranil. Počas nariadenej pitvy sa bude u nebohej chodkyne zisťovať aj prípadná prítomnosť návykových látok.

Polícia v súvislosti s touto tragickou udalosťou začala trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. Či k tragédii prispeli nepriaznivé poveternostné podmienky, rýchlosť jazdy vodiča alebo neopatrnosť starenky budú zisťovať policajti počas ďalšieho vyšetrovania.

Príčinou mnohých tragických nehôd je nedostatočná viditeľnosť. Použitie reflexných prvkov prispieva k bezpečnosti a znižuje riziko stretu s vozidlom. Podstatné je však to, že aj vďaka reflexnému prvku si chránime to najcennejšie, svoj život.

Fotogaléria :

Zdroj a foto :

kpt. Mgr. Lenka IVANOVÁ

hovorkyňa | oddelenie komunikácie a prevencie | Krajské riaditeľstvo PZ v Košiciach

This function has been disabled for Spišiakoviny.