Úvod  >  Článok:  Aktualizácia : Zbytočná smrť 73 ročnej ženy

Tragické ráno v obci Rožkovany

Smrteľná dopravná nehoda sa stala dnes ráno v obci Rožkovany, okr. Sabinov. Osobný automobil zrazil na ceste dvoch ľudí – starší manželský pár. Posádka RLP Ľubotín mala v opatere muža, ktorý utrpel ťažké poranenia.

Posádka stabilizovala jeho životné funkcie a transportovala ho na odd. OAIM do nemocnice v Prešove. Jeho manželka však pri nehode utrpela zranenia nezlučiteľné so životom, lekár musel skonštatovať exitus.

Aktualizácia : Zbytočná smrť 73 ročnej ženy

Pri odbočke na Rožkovany v smere na Lipany došlo dnes ráno  / 18.12.2018 / v čase o 06:41 hodine k smrteľnej dopravnej nehode.

44 ročný vodič zo Sabinova na osobnom motorovom vozidle na hlavnej ceste narazil autom do dvojice chodcov prechádzajúcich cez cestu. Išlo o 73 ročnú ženu a 75 ročného muža / obaja pochádzajú z obce Rožkovany /. Žena pri tejto nehode utrpela zranenia, ktorým na mieste podľahla, muž bol taktiež zranený a bol prevezený do nemocnice.

Vodič bol na mieste podrobený dychovej skúške, ktorej výsledok vylúčil prítomnosť alkoholu u tohto vodiča. K objasneniu presnej príčiny nehody boli na miesto pribratí aj znalci z odboru zdravotníctva z odboru dopravy. 

Prípad vyšetruje vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Prešove, ktorý na mieste vykonáva všetky potrebné procesné úkony. Presná príčina dopravnej nehody ako aj miera zavinenia jej účastníkov bude známa až po skončení vyšetrovania.

Polícia opätovne vyzýva všetkých účastníkov cestnej premávky k mimoriadnej opatrnosti a obozretnosti zvlášť v týchto zimných mesiacoch a taktiež v tomto rušnom predvianočnom období. Je povinnosťou každého jedného z nás, eliminovať a predchádzať negatívnym  následkom na cestách. 

Upozorňujeme chodcov, aby pri prechádzaní  cez cestu ešte pred vstupom na vozovku sa presvedčiť o situácií a bezpečnom prechode cez cestu. Rovnakú pozornosť by mali aj vodiči venovať situácii na ceste. Len vzájomnou snahou všetkých účastníkov cestnej premávky vieme spoločne zabrániť takýmto následkom na cestách !

Fotogaléria :

Zdroj : Falck , kpt. Ing. Jana Ligdayová hovorca KR PZ  Prešov

Foto : Polícia SR

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním