Úvod  >  Článok:  Tragický Nový rok pri obci Baloň

Tragický Nový rok pri obci Baloň

Jeden mladý  chodec sa zo silvestrovskej oslavy domov už nevrátil. Dvaja mladí vodiči sa budú musieť vysporiadať so zrážkou s chodcom.

Bilancia po polnoci

Galantskí policajti o 03:35h dokumentovali dopravnú nehodu, pri ktorej osobné auto Opel Insignia zrazilo 22 ročného chodca z Pustých Uľán. Pohyboval sa po ceste medzi Galantou a Sládkovičovom bez reflexných prvkov. Chodec utrpel vážne zranenia, s ktorými bol prevezený do nemocnice. Dychovou skúškou na alkohol nebolo 27 ročnému vodičovi zistené požitie alkoholu.

Okolo 05.00 h zasahovali Dunajskostredskí policajti pri nehode auta Fabia combi. Jej 52 ročný vodič  zišiel medzi obcami Báč a Baltná na Ostrove (okr. DS) z nezistených príčin z cesty, kde narazil do stromu. Vodič bol zakliesnený v aute a utrpel pravdepodobne ťažké zranenia. Na vylúčenie prítomnosti alkoholu mu bola odobratá krv.

Aktualizácia

Policajná hovorkyňa doplnila informácie k dopravnej nehode , pri ktorej vodič narazil do stromu, „Vodič po prevoze do nemocnice zraneniam podľahol.“

Okolo 07.00 h došlo k tragickej dopravnej nehode pri obci Baloň v smere od Medveďova (okr. DS). Osobné auto Fiat Ducato, ktoré viedol 19 ročný vodič, zrazilo 20 ročného chodca. Ten sa pohyboval po strede cesty v tmavom oblečení a bez reflexných prvkov. Chodec utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol. Dychová skúška na alkohol bola u vodiča negatívna.

Polícia upozorňuje chodcov, že na ceste sú tmavom oblečení za zníženej viditeľnosti a bez reflexných prvkov neviditeľní. Malý reflexný prúžok na ruke môže zachrániť život. Vyzývame účastníkov cestnej premávky, aby sa v novom roku na cestách správali zodpovedne.

Zdroj : Martina Kredatusová KR PZ  Trnava

Ilustračné foto : pixabay

 

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním