Úvod  >  Článok:  Unikal policajtom , reagovať začal až po výstrele

Unikal policajtom , reagovať začal  až po výstrele

Policajná hliadka z Kalnej nad Hronom dohliadla v utorok 23.07.2019 v noci v tejto obci na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky.

Policajti spozorovali vodiča motocykla, ktorý prechádzal zo strany na stranu a vzniklo podozrenie, že je pod vplyvom alkoholu, alebo inej návykovej látky.

Na znamenia polície na zastavenie nereagoval a dupol na plyn. Policajti ho prenasledovali cez viaceré obce a pokúšali sa ho pritom zastaviť výstražným svetelným aj zvukovým znamením.

Za unikajúcim motorkárom sa prehnali obcou Lok, Horný Pial, Beša a Tehla. Až v obci Lula vodič motorky zastal na krajnici a vbehol do poľa slnečnice.

Policajná hliadka preto na zastavenie vodiča použila viackrát výzvu, že ak bude aj naďalej unikať, bude použitá zbraň. Keďže sa unikajúci tváril, že nepočuje, policajt vystrelil dvakrát do vzduchu. A efektívne.

Policajti 37 ročného muža zadržali a v jeho dychu namerali 0,44 mg alkoholu na liter vydýchnutého vzduchu ( 0,92 promile). Vodič nie je držiteľom vodičského oprávnenia a na motorke bola tabuľka s evidenčným číslom zo starého motocyklu JAWA.

Prípad realizuje Obvodné oddelenie v Kalnej nad Hronom.

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním