Unikátne safari pod Tatrami, ktoré sa nedá vidieť len tak hocikde a hocikedy

Unikátne safari pod Tatrami, ktoré sa nedá vidieť len tak hocikde a hocikedy

Naše veľhory nám často ponúkajú oveľa viac ako si myslíme. Okrem krásnej prírody, čerstvého vzduchu nás občas prekvapia i nevídanými úkazmi, ktoré ich krásu len umocnia.

Výnimkou nie je ani toto video, ktoré sa podarilo natočiť mladému Slovákovi Marekovi, ktorého na kamerovaní najviac baví to, že umožní iným pozrieť sa na svet svojimi očami.

Na otázku, či sa mu toto úžasné video podarilo natočiť len tak čírou náhodou, alebo ho plánoval už dlhší čas nám jednoznačne odpovedal: „Video Safari pod Tatrami bolo v pláne veľmi dlho, možno aj niekoľko rokov.“

Všetko mal do detailov premyslené a pripravené až nastala táto jedinečná chvíľa.

„Dlho som z diaľky pozoroval kde, ako a kedy sa zver zoskupuje, rozmýšľal, ako sa k nej priblížim, a potom som dlho čakal kým sa všetky okolnosti stretnú v jednom dni s pekným počasím, priaznivým vetrom a viditeľnosťou,“ povedal nám pre Spišiakoviny Marek.

Niečo, na čo sa pripravujete dlho a niekedy na to čakáte aj pár rokov,  vám to často prebehne v niekoľkých vzácnych  minútach, či dokonca sekundách. A podobne to bolo aj s týmto videom.

„Samotný zaber bol hotový za pár sekúnd, podaril sa na prvýkrát, no od vtedy sa už nič také nezopakovalo,“ skonštatoval mladý, kreatívny kameraman a zdôraznil, „práve preto je tento zaber unikátny aj pre mňa.“

Marek takmer denne vytvára nové a nové zábery na rôzne témy, ale ako zhodnotil on samotný, „nič také ako toto sa mi už nepodarilo natočiť.“

Čarovných a neopakovateľných chvíľ je v živote len niekoľko a tu je jedna z nich. Pozrite si úžasné video z tatranského safari od mladého autora Mareka Stolarčíka.

 

Video: Marek Stolarčík

Zdroj: youtube.com

Foto: Marek Stolarčík

https://www.youtube.com/watch?v=Vv3vCS6XWUU

This function has been disabled for Spišiakoviny.