V Embracu otestovali 1400 zamestnancov:Tu sú výsledky

V Embracu otestovali 1400 zamestnancov:Tu sú výsledky

Spišská Nová Ves, 30. novembra 2020 – Spoločnosť Embraco Slovakia ponúkla v tretej novembrovej dekáde svojim zamestnancom možnosť otestovať sa antigénovými testami na COVID-19 priamo v areáli závodu počas pracovnej doby.

Testovanie prebiehalo 24 hodín v spolupráci s Okresným úradom Spišská Nová Ves a Slovenským červeným krížom. Možnosť prísť na testy na svojom pracovisku využilo takmer 1400 zamestnancov.

Z celkového počtu vykonaných testov predstavujú pozitívne prípady cca 3,5 %. Všetci títo zamestnanci nastúpili do domácej izolácie. Zamestnanci, ktorí sú podľa interného protokolu vyhodnotení ako ich úzke kontakty, sú taktiež smerovaní do domácej izolácie.

„Rýchla preventívna akcia splnila účel, ktorým bolo detekovať a izolovať pozitívnych zamestnancov a ich úzke kontakty, a tým zabrániť šíreniu COVID-19 v našom závode“; vysvetľuje Peter Frankovič, líder oddelenia bezpečnosti.

* * * * * * * * * * * * *

O Nidec Global Appliance

S vyše 14 000 zamestnancami v 8 krajinách sa Nidec Global Appliance zameriava na výrobu a predaj chladiacich riešení Embraco pre škálu chladiacich aplikácií, ako aj na motory, umývačky riadu, práčky a sušičky. Jeho snahou je dodávať prehľadné portfólio a tým napĺňať očakávania zákazníka prostredníctvom vysokých štandardov kvality, konkurencieschopnosti a energetickej efektívnosti. Divízia je súčasťou korporácie Nidec, globálneho lídra v motoroch a komponentoch, s centrálou v Japonsku. Viac informácií na: www.nidec.com

Ilustračné foto : Obrázok od lukasmilan z Pixabay

This function has been disabled for Spišiakoviny.