Kategórie
Dopravné informácie Krimi Rôzne Slovensko Správy

V Košiciach sa zrazilo auto a cyklistka

V Košiciach sa zrazilo auto a cyklistka

Včera (1.8.) krátko pred 17. hodinou došlo na Južnej triede v Košiciach k dopravnej nehode, ktorej účastníčkou bola cyklistka.

Podľa doterajších zistení 62-ročná Košičanka vošla pri vychádzaní z dvora jedného z areálov s vozidlom zn. Škoda Fabia do jazdnej dráhy cyklistke, jazdiacej na bicykli po cyklistickom chodníku smerom k Požiarnickej ulici v Košiciach. Cyklistka brzdením v snahe zabrániť zrážke s vozidlom spadla s bicyklom na priechod pre cyklistov na vozovku pred vozidlo, pričom vodička kolesom zachytila časť tela spadnutej cyklistky, ktorá ostala ležať pod vozidlom.

Podľa predbežnej lekárskej správy cyklistka utrpela ťažký úraz. Požitie alkoholických nápojov u vodičky zistené nebolo, cyklistke bola na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu odobratá krv. Predbežná škoda na vozidle bola vyčíslená na 50 eur.

Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví. Presná príčina dopravnej nehody, bližšie okolnosti i miera zavinenia sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Cyklisti majú oproti vodičom v autách veľkú nevýhodu, pretože pri páde nie sú dostatočne chránení.  Snáď už ani netreba zdôrazňovať potrebu nosenia ochranného oblečenia, chráničov a prilby. Reflexné prvky sú rovnako dôležité. Vždy treba jazdiť podľa svojich schopností a zručností, prispôsobiť sa stavu cesty, počasiu i ďalším okolnostiam, ktoré možno predvídať. Vodiči áut si musia uvedomiť, že na cestách treba počítať aj s týmito, dvojkolesovými účastníkmi. Tí sa zmestia aj tam, kde autá nie. Preto je azda najdôležitejšie sledovať spätné zrkadlá a situáciu okolo auta.

Polícia opäť vyzýva všetkých účastníkov cestnej premávky, aby dodržiavali dopravné predpisy,  sledovali situáciu v cestnej premávke a správali sa na cestách zodpovedne. Vodiči musia hlavne predvídať, zvýšiť pozornosť najmä na miestach, kde je pravdepodobnosť výskytu cyklistov a včas reagovať. Cyklistom, ktorí sú spolu s chodcami najzraniteľnejším článkom medzi účastníkmi cestnej premávky pripomíname, že cyklista je vodičom nemotorového vozidla, a teda aj pre neho platia všetky pravidlá cestnej premávky.

Zdroj a foto : KRPZ Košice

 

This function has been disabled for Spišiakoviny.

Exit mobile version