V krompašskej nemocnici otestovali počas víkendu 433 ľudí

Share

V krompašskej nemocnici otestovali počas víkendu 433 ľudí

Výborná organizácia, únava, ale ochota a profesionálny prístup zdravotníkov

Nemocnica AGEL Krompachy sa počas víkendu zapojila do celoplošného testovania obyvateľov na koronavírus COVID-19. Za dva dni celkovo odobrali zdravotníci vzorky 433 testovaným, z nich 7 bolo pozitívnych a museli nastúpiť na povinnú karanténu. Nemocnica testovala všetkých pacientov, zamestnancov nemocnice a ich príbuzných. Ďalších 50 zdravotníkov podalo pomocnú ruku ako členovia odberových tímov v meste a okolitých obciach.

,,V našom odbernom mieste sme vytvorili podmienky, aby sa mohli prísť otestovať naši kolegovia, ktorí práve neboli v službe, ako aj príbuzní našich zamestnancov,“ hovorí riaditeľ nemocnice MUDr. Miroslav Kraus.

Všetko prebiehalo pokojne, akcia bola veľmi dobre zorganizovaná. Priamo v nemocnici podstúpili testovanie aj všetci pacienti, ktorým to zdravotný stav umožňoval. ,,Je potešiteľné, že sme zaznamenali len 4 pozitívne prípady z radov pacientov alebo personálu“, uviedol riaditeľ nemocnice.

Okrem toho nemocnica aktuálne eviduje 2 pozitívnych pacientov, z nich zatiaľ nikto nepotrebuje podporu umelej pľúcnej ventilácie. Pozitívnych je celkovo 6 zamestnancov.

,,Rád by som úprimne poďakoval všetkým zamestnancom nemocnice za ich víkendové nasadenie, ochotu, trpezlivosť a vytrvalosť počas náročného testovania, skvelú organizáciu, logistiku a zabezpečenie dostatočného množstva osobných ochranných prostriedkov. Napriek únave nechýbal mnohým na tvárach úsmev, aj keď pod rúškami či štítmi sa dal skôr vyčítať z očí a hlasu,“ dodal MUDr. Miroslav Kraus.

Vďaka konkrétnym výsledkom nie je potrebné nateraz prijať v nemocnici ďalšie opatrenia v súvislosti s koronavírusom, je však nutné dodržiavať platné nariadenia a hlavne testovať novoprijatých pacientov.

Informácie poskytla Mgr. Martina Pavliková

Hovorkyňa skupiny AGEL SK

Kategórie článku: Región SpišRôzneSlovenskoSprávyTlačové správyZdravie

Mohlo by sa vám páčiť...