Úvod  >  Článok:  V levočskej nemocnici pribudol nový prístroj na vyšetrenie očí

V levočskej nemocnici pribudol nový prístroj na vyšetrenie očí

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča a.s., člen skupiny AGEL, má od decembra 2019 úplne nový očný prístroj – počítačový perimeter. Bol inštalovaný do priestorov očných ambulancií nemocnice a významným spôsobom zvýši presnosť a kvalitu poskytovaných vyšetrení.

,,Prístroj umožňuje detailne vyšetriť zorné pole  pacienta  a zaznamenať jeho eventuálne výpady. Nevyhnutne ho potrebujeme pri práci vo všetkých očných ambulanciách. Vo všeobecnej očnej ambulancii  je vyšetrenie zorného poľa súčasťou  každého vyšetrenia pacienta.  Dôležité je napríklad u vodičov motorového  vozidla, neurologických pacientov, kde mapujeme  špecifické výpady v zornom poli pri poruche  zrakovej dráhy na rôznej úrovni. V glaukómovej ambulancii nám umožní hodnotiť  aktuálny stav pacienta s tak závažným ochorením ako je  glaukóm“, hovorí MUDr Nataša Počubayová z očnej ambulancie levočskej nemocnice.

Prístroj má uplatnenie aj pri vyšetrení početnej skupiny diabetikov. ,,Je nevyhnutné pre posúdenie očných komplikácii, ktoré sprevádzajú ochorenie diabetes mellitus“, vysvetľuje MUDr. Počubayová. Moderný prístroj umožňuje archiváciu vyšetrení a poskytuje možnosť kedykoľvek sa k jeho výsledku vrátiť a porovnať ho v čase. Prístroj stál 6600 eur a okrem lekárov troch špecializovaných očných ambulancií levočskej nemocnice si ho za prvý mesiac prevádzky pochvaľujú aj samotní pacienti.

Informácie poskytla Mgr. Martina Pavliková Hovorkyňa skupiny AGEL SK

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním