Úvod  >  Článok:  V osadách na Spiši aj na Zemplíne to v noci poriadne vrelo: Padol aj varovný VÝSTREL!

V osadách na Spiši aj na Zemplíne to v noci poriadne vrelo: Padol aj varovný VÝSTREL!

Policajti v Košickom kraji mali poriadne rušnú noc. Pre nepokoje a nezhody medzi obyvateľmi v osadách zasahovali na Spiši aj v Čiernej nad Tisou.

Ako priblížili na sociálnej sieti včera vo večerných hodinách boli policajné hliadky vyslané do osady v obci Rudňany v okrese Spišská Nová Ves, kde sa konflikt dvoch obyvateľov skončil s ťažkým, bodným poranením jedného z mužov.

„Počas preverovania udalosti sa situácia vyhrocovala, napätie a emócie medzi miestnymi stúpali a hrozil fyzický konflikt medzi miestnymi obyvateľmi. Rozvášnený, približne 200 členný dav, prevažne pod vplyvom alkoholu krotili aj policajti PMJ A PPÚ KR PZ v Košiciach,“ priblížili muži zákona s tým, že k použitiu donucovacích prostriedkov nedošlo a podozrivý 55-ročný muž bol zadržaný na mieste a umiestnený do cely. Vyšetrovateľ začal v danej veci trestné stíhanie pre zločin ublíženia na zdraví v štádiu pokusu.

Dve rozhádané rodiny, zjavne pod vplyvom alkoholu podľa slov polície riešili svoje nezhody aj v Čiernej nad Tisou. „Jedna zo skupín „vyzbrojená“ drevenými kolíkmi, násadami od lopát a drevenými kusmi nábytku v rukách sa vyhrážala ujmou na zdraví tej druhej. Situáciu sa snažili riešiť mestskí policajti,“ priblížila polícia.

Príslušníci PZ vyzvali prítomné osoby, aby upustili od protiprávneho konania. Rozvášnený dav však na výzvy nereagoval a obe skupiny sa začali k sebe približovať. Nakoľko hrozilo, že dôjde k stretu rozvášnených skupín, jeden zo zakročujúcich policajtov použil hrozbu zbraňou.

„Keďže dav neupustil od útoku, útok bezprostredne hrozil, policajt použil varovný výstrel do vzduchu zo služobnej zbrane za účelom zaistenia bezpečnosti prítomných osôb a vlastnej bezpečnosti. Až potom sa situácia upokojila,“ ozrejmili kompetentní. V tejto súvislosti polícia udalosť dokumentuje ako trestný čin výtržníctva.

Fotogaléria :

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním