Kategórie
Krimi Rôzne Slovensko Správy

V Šamoríne pomáhal záchranársky vrtuľník surfistovi

V Šamoríne pomáhal záchranársky vrtuľník surfistovi

Záchranársky vrtuľník z Bratislavy pristával včera podvečer na ihrisku v Šamoríne. Posádka leteckých záchranárov si tam od rýchlej lekárskej pomoci prevzala do svojej starostlivosti 47-ročného muža, ktorý sa mal počas surfovania zraziť s loďou. Utrpel závažné poranenie hlavy, hrudníka a pravej dolnej končatiny.

Stav pacienta bol natoľko vážny, že záchranári museli u muža zahájiť kardiopulmonálnu resuscitáciu, ktorá bola úspešná. Po zabezpečení základných životných funkcií bol muž v umelom spánku letecky prevezený do Univerzitnej nemocnice sv. Cyrila a Metóda v Bratislave, kde bol v kritickom stave odovzdaný do rúk lekárom centrálneho príjmu.

Prípad si na mieste prevzala vyšetrovateľka z Dunajskej Stredy.

K nehode na vode prišlo včera v poobedných hodinách v prístave Kormorán, v časti Šamorín – Čilistov.Pri zrážke utrpel 46 ročný Bratislavčan na surfe zranenie, pre ktoré ho vo vážnom stave previezli leteckí záchranári do bratislavskej nemocnice.Prípad si na mieste prevzala vyšetrovateľka z Dunajskej Stredy.

Policajti podrobili vodiča jachty orientačnej dychovej skúške, alkohol u neho nezistili.Okolnosti, za ktorých došlo k zrážke ako aj mieru zavinenia, vyšetrujeme ako ublíženie na zdraví s následkom ťažkej ujmy na zdraví.Právna kvalifikácia sa môže zmeniť po vykonaní procesných úkonov a výsledkov znaleckého skúmania.

Zdroj : Polícia SR, VZZS

Foto: Polícia SR

This function has been disabled for Spišiakoviny.

Exit mobile version