Aktualizované.V Trnave bolo horúco: Zasahovali aj policajti PPÚ

Share

Aktualizované.V Trnave bolo horúco: Zasahovali aj policajti PPÚ

Polícia dnes v uliciach Trnavy dozerala na priebeh predvolebného zhromaždenia.

Policajti PPÚ vyviedli z davu muža, ktorý je podozrivý z poškodzovanie cudzej veci a to konkrétne fotoaparátu v hodnote 3000 eur. Okrem toho polícia zadokumentovala tri priestupky proti majetku, ktoré súviseli s poškodením vozidiel a so znehodnotením reklamného banera.

Počas zhromaždenia sa jedna osoba zranila a tá bola po zásahu kameňom do hlavy prevezená na ošetrenie do nemocnice. Tento prípad preveruje polícia s podozrením na výtržníctvo.

Polícia doposiaľ hromadné narušenie verejného poriadku nezaznamenala a v uliciach Trnavy bude situáciu monitorovať aj v ďalších hodinách.

Predvolebné zhromaždenie v Piešťanoch bolo doposiaľ pokojné bez zásahu polície.

Stanovisko polícia k zákrokom na verejnom zhromaždení

Polícia včera počas verejného zhromaždenia vykonala služobné zákroky proti osobám, ktoré sa dopustili protiprávneho konania a narušili pokojný priebeh zhromaždenia. Polícia ich vykonala voči osobám bez rozdielu k ich sympatiám a k ich osobným názorom.

V prípade, že príde opätovne k narušeniu verejného poriadku zo strany občanov, takéto správanie nebude polícia  tolerovať a zákroky budú vykonané zo strany policajtov razantne v zmysle zákona.

V súvislosti so včerajším zhromaždením policajní kriminalisti zhromažďujú všetky informácie k osobám, ktoré akýmkoľvek spôsobom narušili toto zhromaždenie. V prípade, že ste boli osobne svedkami protipravneho konania, kontaktuje políciu na čísle 158.

https://www.facebook.com/ing.milan.uhrik/videos/556140934979404/?t=5

Zdroj a foto : Polícia SR

Video : YouTube, Facebook

 

Kategórie článku: KrimiRôzneSlovenskoSprávy

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.