Kategórie
Krimi Rôzne Slovensko Správy

V uliciach Košíc bolo poriadne rušno: Arogantné správanie aj streľba na unikajúce vozidlo

V uliciach Košíc bolo poriadne rušno: Arogantné správanie aj streľba na unikajúce vozidlo

Ako informovala polícia včera večer 53-ročný vodič osobného motorového vozidla zn. Fiat 500, vošiel v čase prísnych protiepidemiologických opatrení bez rúška do vnútorných priestorov jednej z čerpacích staníc v Košiciach, zvláštne gestikuloval a obzeral si kamerové systémy. Potom vyšiel von, nastúpil do vozidla a svojim autom zablokoval druhé vozidlo, a nepríčetne kričal.

„Policajti, ktorí v tom čase prechádzali okolo, zbadali zvláštne postavené vozidlo medzi čerpacími stojanmi. Vodiča vyzvali, aby predložil doklad totožnosti, na čo však nereagoval a arogantne s nimi komunikoval. S vozidlom sa prudko pohol vpred, pričom narazil do policajta,“ ozrejmili situáciu muži zákona.

Podľa ich slov vozidlo okamžite začali prenasledovať hliadky PMJ, vodič však na výzvy, aby zastavil, nereagoval. Jedna zo zasahujúcich hliadok zablokovala časť cesty na Watsonovej ulici, no vodič ani na ich znamenia na zastavenie vozidla nereagoval a svoju jazdu smeroval priamo na policajtov.

Ako ďalej priblížili jeden z policajtov použil služobnú zbraň, a dvoma výstrelmi prestrelil unikajúcemu vozidlu pneumatiku. Vodič aj napriek tomu ďalej s vozidlom pokračoval v jazde. Po zastavení kládol aktívny odpor, kopal do zasahujúcich policajtov a snažil sa im vytrhnúť, preto ho policajti použitím donucovacích prostriedkov spacifikovali.

„Policajt, do ktorého narazil, utrpel podľa predbežnej lekárskej správy zranenia s dobou liečenia viac ako 14 dní,“ uviedla polícia s tým, že vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach začal v tejto súvislosti trestné stíhanie pre trestný čin útoku na verejného činiteľa.

This function has been disabled for Spišiakoviny.

Exit mobile version