Úvod  >  Článok:  V Žehre sú stále niektorí nakazení koronavírusom: Presunú ich do kontajnerového mestečka (foto,video)

V Žehre sú stále niektorí nakazení koronavírusom: Presunú ich do kontajnerového mestečka

Kým uzavreté osady v Krompachoch a Bystranoch už v karanténe nie sú, v osade Dreveník v Žehre je takmer 2000 ľudí v karanténe už mesiac.

Pozitívnych ľudí na Covid – 19 však majú stále a preto od štvrtku tam zasadá pernamentný krízový štáb, ktorého zázemie zabezpečil Hasičský a záchranný zbor .

„Krízový stan zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom a veliteľsko-štábny automobil z Okresného riaditeľstva HaZZ v Košiciach poskytnú pre členov štábu logistické zázemie v nasledujúcich týždňoch,“ informovalo Prezídium Hasičského a záchranného zboru

Permanentný krízový štáb plánuje podľa slov HaZZ ,chorých spolu s ich rodinnými príslušníkmi presunúť do kontajnerového mestečka, ktoré je momentálne vo výstavbe a malo by byť k dispozícii už o pár dní.

„Krízový stan s vybavením ako aj veliteľsko-štábny automobil budú pod dohľadom hasičov. Tí budú zabezpečovať každodenné prevádzkové a servisné činnosti,“ doplnilo prezídium HaZZ.

Testovaní budú všetci obyvatelia osady vrátane detí.

Situáciu v poslednej uzavretej osade sa nedarí vyriešiť

Situáciu v poslednej uzavretej osade sa nedarí vyriešiťDo Žehry sa preto presťahoval permanentný krízový štáb. Šírenie vírusu sa tam už mesiac nedarí zastaviť.Prioritou v Dreveníku je testovať celú osadu a zriadiť na mieste karanténne mestečko. Marie Balážová Melníková

Uverejnil používateľ Správy RTVS Štvrtok 7. mája 2020

Fotogaléria :

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním