Vážna dopravná nehoda na ceste medzi Makovom a Turzovkou

Vážna dopravná nehoda na ceste medzi Makovom a Turzovkou

Dopravná nehoda sa stala približne o 14:00 hod. na ceste medzi Makovom a Turzovkou, v katastri obce Vysoká nad Kysucou. Zrazilo sa tam osobné auto s nákladným vozidlom.

Pri zrážke utrpeli dve osoby zranenia rôzneho rozsahu. Muža transportoval záchranársky vrtuľník do nemocnice v Žiline. Posádka RZP Makov ošetrila pacientku, ktorá mala povrchové poranenie v oblasti hlavy a sťažovala sa na bolesť krčnej chrbtice. Žena bola prevezená do nemocnice v Čadci.

Vážna dopravná nehoda v okrese Čadca

Záchranársky vrtuľník zo Žiliny bol dnes popoludní privolaný k dopravnej nehode, ktorá sa stala na hlavnej ceste pred obcou Vysoká nad Kysucou (okres Čadca). Po zrážke nákladného auta s osobným sa na mieste nachádzalo niekoľko zranených osôb.

Lekár bol na miesto dopravnej nehody z vrtuľníka vysadený pomocou palubného navijaka. Od pozemných záchranárov si do svojej starostlivosti prevzal 61-ročného vodiča osobného auta. Utrpel vážne poranenie hrudníka, ramena a suspektné poranenie hlavy.

Bol už pri vedomí, na okolnosti nehody si však nepamätal. Po poskytnutí neodkladného zdravotného ošetrenia bol záchranármi prevezený na ihrisko, kde pristál záchranársky vrtuľník.

Posádka mu doplnila ďalšiu potrebnú medikáciu a v stabilizovanom stave, pri vedomí bol letecky prevezený na úrazový príjem Fakultnej nemocnice v Žiline.

Zdroj : Falck, AIR – TRANSPORT EUROPE

Ilustračné foto : AIR – TRANSPORT EUROPE

This function has been disabled for Spišiakoviny.