Vážna dopravná nehoda na železničnom priecestí

Vážna dopravná nehoda na železničnom priecestí

K vážnej dopravnej nehode došlo včera dopoludnia v okrese Michalovce.

Ako nás informoval hovorca KR PZ Košice Alexander Szabó, 48-ročná Michalovčanka viedla osobné motorové vozidlo zn. Kia Sportage po ceste III/3739 smerom od obce Krásnovce na mesto Michalovce.

„Podľa doterajšieho šetrenia pri prejazde cez železničné priecestie bez závor, zabezpečené svetelným signalizačným zariadením, nerešpektovala signál s dvoma červenými striedavo prerušovanými svetlami priecestného zariadenia a s vozidlom vošla na železničné priecestie, cez ktoré v tom čase prechádzal rýchlik v smere od železničnej stanice Bánovce nad Ondavou do železničnej stanice Michalovce,“ zdôraznil hovorca a dodal, „45-ročný rušňovodič z okresu Humenné aj napriek použitiu rýchlobrzdy  zrážke už zabrániť nedokázal.“

Vodička a rušňovodič boli podrobení dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Vodička ako aj jej dvaja spolujazdci /72,72/ našťastie utrpeli podľa predbežnej lekárskej správy zranenia s dobou liečenia do 7 dní. K zraneniu osôb vo vlaku nedošlo.

Poškodením vozidla vznikla škoda  15.000,- eur a poškodením rušňa škoda cca 1.000,- eur.

Poverený príslušník PZ v tejto súvislosti  začal trestné stíhanie vo veci prečinu všeobecného ohrozenia. Bližšie okolnosti dopravnej nehody sú predmetom vyšetrovania.

 

Informoval nás:

mjr. Ing. Alexander Szabó
hovorca KR PZ Košice

This function has been disabled for Spišiakoviny.