Úvod  >  Článok:  Aktualizované : Vážna dopravná nehoda si vyžiadala jednu obeť 

Aktuálne : Vážna dopravná nehoda si vyžiadala jednu obeť

Hasiči momentálne zasahujú pri vážnej dopravnej nehode, ktorá sa stala na ceste I/76 v katastri obce Šarovce, okres Levice. Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že ide o dopravnú nehodu jedného osobného motorového vozidla, ktoré z doposiaľ nezistených príčin skončilo mimo vozovky.

V čase nehody sa vo vozidle nachádzali 4 účastníci, pričom jedna osoba utrpela zranenia nezlučiteľné so životom a tri osoby utrpeli zranenia rôzneho rozsahu. Hasiči vyslobodili osoby z havarovaného vozidla pomocou hydraulického vyslobodzovacieho zariadenia a zabezpečili vozidlá proti vzniku požiaru. Na mieste udalosti zasahuje aj posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby. Štátna cesta je momentálne uzavretá.

Tragická dopravná nehoda v okrese Levice

K dopravnej nehode, ktorá sa stala dnes ráno v katastri obce Šarovce (okres Levice), bola privolaná aj posádka leteckých záchranárov z Nitry. Osobné motorové vozidlo, v ktorom sa viezli štyri osoby, zišlo mimo vozovky. Záchranársky vrtuľník pristál hneď vedľa miesta nehody, kde už zasahovali všetky záchranné zložky.
Žiaľ, jedna osoba svojim zraneniam na mieste podľahla. Od posádky rýchlej lekárskej pomoci si leteckí záchranári prevzali najťažšie zraneného, 57-ročného muža, ktorý utrpel poranenie chrbtice, hlavy a ľavej hornej končatiny. Po preložení na palubu vrtuľníka a doplnení liečby bol pacient v stabilizovanom stave, pri vedomí letecky transportovaný na centrálny príjem Fakultnej nemocnice v Nových Zámkoch. Ďalší dvaja účastníci dopravnej nehody boli ľahšie zranení a ostali v starostlivosti pozemných záchranárov.

Tragédia cestou do práce

Levickí policajti a záchranári skoro ráno prijali oznámenie o dopravnej nehode pri Šarovciach v smere na Kálnu nad Hronom. Vodič Peugeotu pri prejazde ľavotočivou zákrutou pravdepodobne dostal šmyk a zišiel z cesty, kde sa vozidlo niekoľkokrát prevrátilo.

Po nehode zostal vodič v aute zakliesnený a ťažko zranený. Jeho 46 ročný spolujazdec, ktorý z auta vypadol, nehodu neprežil a ďalší dvaja sú ľahko zranení. Na mieste musel zasahovať aj záchranársky vrtuľník.
Vyšetrovateľ Policajného zboru v Leviciach okolnosti a mieru zavinenia tejto tragickej dopravnej nehody vyšetruje.

JAZDITE OPATRNE!

Fotogaléria :

Zdroj a Foto: HaZZ

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním