Site icon Spišiakoviny

Aktualizácia : Vozidlo pri nehode v Markušovciach odhodilo do vzdialenosti približne 60 metrov

Aktualizácia : Vozidlo pri nehode v Markušovciach odhodilo do vzdialenosti približne 60 metrov

Tri posádky Falck boli vyslané k nehode dvoch osobných áut, ktorá sa stala približne pred hodinou v obci Markušovce, okr. SNV. Pri nehode sa zranili štyri osoby.
V jednom vozidle sa viezli tri osoby, ktoré utrpeli ľahké poranenia a boli v opatere posádky RZP Levoča.

V druhom vozidle sa nachádzal vodič, ktorý pri náraze utrpel ťažké poranenia a musel byť z auta vystrihnutý kolegami z HaZZ. Pacient bol pri vedomí, komunikoval a po ošetrení bol prevezený do nemocnice v SNV.

Doplňujúca informácia

Zranených bolo spolu až 5 osôb, cestujúci v prvom vozidle boli až štyria… Jeden po nehode ušiel a vrátil sa späť, nakoľko potreboval ošetrenie.

Aktualizácia 29.8.2018

Posádka  leteckých záchranárov z Košíc bola požiadaná o letecký prevoz pacienta, ktorý utrpel poranenia viacerých častí tela po dopravnej nehode.

Pacienta si prevzali v nemocnici v Spišskej Novej Vsi a transportujú ho na vyššie špecializované pracovisko, do UN L. Pasteura v Košiciach. Leteckí záchranári priamo na mieste dopravnej nehody neboli. 

Aktualizácia 30.8.2018

Podľa doterajších zistení k nehode došlo na ul. sv. J. Nepomuckého, kde vodič Š Octavie viedol vozidlo od obce Poráč smerom na SNV, pričom na križovatke s ul. Slovenskou a Krátkou ulicou predchádzal vozidlo zn. Citroen, ktoré odbočovalo doľava, pričom vodič škody Octavie pravdepodobne v dôsledku neprispôsobenia rýchlosti jazdy svojím schopnostiam, vlastnostiam vozidla a iným okolnostiam, ktoré možno predvídať a v dôsledku nedania prednosti odbočujúcemu vozidlu narazil v protismernom jazdnom pruhu do vozidla Citroen, ktoré odhodilo do vzdialenosti približne 60 metrov.

U vodiča Škody Octavie dychovou skúškou požitie alkoholu zistené nebolo, vodičovi Citroenu bola odobratá krv za tým účelom. Celková škoda vyčíslená na cca 4.500 eur. Bližšie okolnosti, presná príčina vzniku dopravnej nehody, miera zavinenia,  sú predmetom vyšetrovania, udalosť vyšetruje vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície OR PZ v Spišskej Novej Vsi ako prečin ublíženia na zdraví.

Cesta bola uzatvorená cca od 09.35 hod. do 10.35 hod počas dokumentovania nehody.  Vodič Citroena bol prevezený leteckou záchrannou službou do nemocnice v Košiciach.

Pozrite si aj reportáž TV JOJ

 

Fotogaléria ( klikni pre plný náhľad )

Zdroj a foto : Falck Záchranná a.s. ; Spišiakoviny; AIR – TRANSPORT EUROPE ; mjr. Mgr. Jana Mésarová hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach

Exit mobile version