Úvod  >  Článok:  Spôsobil nehodu,pred jazdou pil a z miesta odišiel

Vážna dopravná nehoda v obci Teplička

Záchranári zasahovali dnes približne o 9:00 hod pri dopravnej nehode v obci Teplička, okr. SNV. Osobný automobil zišiel z cesty a zrútil sa zo svahu približne 20 m od cesty. Vo vozidle sa viezli štyria cestujúci, z toho jedna žena utrpela následkom nehody ťažké poranenia. Dvaja pacienti s ľahšími zraneniami boli posádkou RZP SNV prevezení do nemocnice v SNV.

Dopravná nehoda , zranenia a vodič ušiel

Spišskonovoveskí policajti vyšetrujú okolnosti dopravnej nehody, ku ktorej došlo v obci Teplička, okr. Spišská Nová Ves. Vozidlo zišlo z cesty a prevrátilo sa na strechu. Štvorčlenná posádka auta je zranená. Vodiča, ktorý z miesta nehody ušiel, hliadka Pohotovostnej motorizovanej jednotky zadržala.

Spôsobil nehodu,pred jazdou pil a z miesta odišiel

Nehoda, pri ktorej asistoval alkohol, sa stala dnes dopoludnia v okrese Spišská Nová Ves. Pri dopravnej nehode sa zranili tri osoby. Podľa doterajších zistení vodič (48) zo Spišskej novej Vsi viedol vozidlo zn. Renault v obci Teplička, pričom pri prechádzaní ľavotočivou zákrutou pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, vlastnostiam vozidla, poveternostným podmienkam, stavu a povahe vozovky a iným okolnostiam, ktoré možno predvídať, zišiel z cesty, narazil do dreveného trámu oplotenia záhrady rodinného domu a následne s vozidlom zišiel dole prudkým svahom, kde sa vozidlo prevrátilo na strechu.

Vodič po dopravnej nehode odišiel smerom do chatovej oblasti, kde ho zadržala hliadka pohotovostnej motorizovanej jednotky. Vodiča policajti podrobili dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 1,23 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 2,56 promile a následne obmedzili na osobnej slobode.

Podľa predbežnej lekárskej správy sa pri dopravnej nehode jedna spolujazdkyňa zranila ťažko, ďalší dvaja spolujazdci utrpeli ľahké zranenia. Vodič sa pri nehode nezranil. Vyšetrovateľ PZ už v tomto prípade začal trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví a trestný čin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Presná príčina dopravnej nehody a bližšie okolnosti sú predmetom vyšetrovania.

 

Fotogaléria :

Zdroj a foto : Falck , Polícia SR

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním