Úvod  >  Článok:  Aktualizácia: Po náraze došlo k vymršteniu vodiča štvorkolky a jeho pádu na zem

Vážna dopravná nehoda v Spišskej Novej Vsi

Dopravná nehoda v Spišskej Novej Vsi, pri ktorej približne o 21:00 h. zasahovala Falck RLP SNV. Štvorkolka sa zrazila s osobným automobilom, pričom vodič štvorkolky pri náraze spadol na zem a utrpel ťažké poranenia v oblasti dolných aj horných končatín a tiež povrchové poranenie chrbtice. Posádka RLP zabezpečila jeho základné životné funkcie a previezla ho na urgentný príjem do nemocnice v SNV.

Aktualizácia: Po náraze došlo k vymršteniu vodiča štvorkolky a jeho pádu na zem

Včera /19.12./ okolo 20,20 h viedol 52-ročný vodič z obce Hnilčík štvorkolku  po ulici J. Fándlyho v meste Spišská Nová Ves v smere jazdy ku  križovatke s Leteckou ulicou, kde podľa doterajších zistení pri prechádzaní križovatkou nedal prednosť v jazde sprava prichádzajúcemu osobnému motorovému vozidlu zn. Seat Toledo, ktoré v tom čase  viedla 32- ročná vodička zo Spišskej Novej Vsi,následkom čoho došlo k zrážke. Po náraze došlo k vymršteniu vodiča štvorkolky a jeho pádu na zem. Pri dopravnej nehode vodič štvorkolky utrpel podľa predbežnej lekárskej správy ťažké zranenia, vodička sa zranila ľahko.

Škoda na zúčastnených vozidlách bola na mieste odhadnutá na sumu 8000,-EUR. Dychovou skúškou u vodičky požitie alkoholických nápojov zistené nebolo, u vodiča štvorkolky bol na zistenie prítomnosti alkoholu nariadený odber krvi. Ďalšie okolnosti ako aj miera zavinenia sú v štádiu objasňovania. 

 

Zdroj a foto: Falck , Jana Mésarová, hovorkyňa KR PZ Košice

 

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním