Aktualizované : Hromadná dopravná nehoda na diaľnici D1 pri Spišskom Štvrtku skončila tragicky

Vážna dopravná nehoda : Vo vozidlách sa nachádzalo spolu 9 osôb, z toho 2 deti

Dve posádky Falck zasahovali dnes približne o 13:30 hod. pri dopravnej nehode na diaľnici D1 pri Spišskom Štvrtku, kde došlo k zrážke dvoch osobných áut. Vo vozidlách sa nachádzalo spolu 9 osôb, z toho 2 deti. Tri osoby utrpeli ťažké zranenia, 1 osoba stredne ťažké poranenia, ostatní piati účastníci (vrátane detí) boli bez viditeľných vonkajších poranení. Pri nehode zasahovala aj posádka záchranárskeho vrtuľníka.

Aktualizované : Hromadná dopravná nehoda na diaľnici D1 pri Spišskom Štvrtku skončila tragicky

Záchranársky vrtuľník z Popradu letel dnes popoludní k hromadnej dopravnej nehode, ktorá sa stala na diaľnici D1 pri Spišskom Štvrtku. Po zrážke dvoch osobných motorových vozidiel, ktoré skončili mimo vozovky, sa na mieste nachádzalo 9 zranených osôb. Leteckí záchranári si po pristátí v poli blízko nehody prevzali do svojej starostlivosti najťažšie zraneného, 49-ročného muža, ktorý utrpel vážne poranenia viacerých častí tela.

Po neodkladnom zdravotnom ošetrení bol pacient preložený na palubu vrtuľníka a smeroval do popradskej nemocnice. Počas leteckého transportu sa jeho stav natoľko zhoršil, že lekárka musela zahájiť okamžitú kardiopulmonálnu resuscitáciu. Žiaľ, aj napriek veľkej snahe sa pacientovi nepodarilo obnoviť základné životné funkcie a svojim zraneniam po pristátí podľahol. Ostatní zranení účastníci dopravnej nehody ostali v starostlivosti pozemných záchranárov.

Zdroj : Falck , VZZS

Ilustračné foto : VZZS

This function has been disabled for Spišiakoviny.