Veľká tragédia na Spiši: O život prišli dve malé deti (FOTO,VIDEO)

Veľká tragédia na Spiši: O život prišli dve malé deti (FOTO,VIDEO)

K dopravnej nehode, ktorá sa stala dnes predpoludním pri obci Rudňany (okres Spišská Nová Ves), bol na pomoc privolaný aj záchranársky vrtuľník z Popradu. Vozidlo, ktoré pravdepodobne zišlo mimo vozovky, narazilo do stromu. Tri osoby sa po náraze nachádzali mimo vozidla, z toho dve maloleté utrpeli, žiaľ, zranenia, ktoré boli nezlučiteľné so životom a ani záchranári im už nedokázali pomôcť.

Lekár leteckých záchranárov si do svojej starostlivosti prevzal vodiča. Utrpel poranenie hlavy, bol dezorientovaný a na okolnosti nehody si nepamätal. S poranením hlavy a hrudníka bol v stabilizovanom stave, pri vedomí vrtuľníkom transportovaný do UN L. Pasteura v Košiciach. Štvrtá osoba ostala v starostlivosti pozemných záchranárov.

Tragický prvý sviatok vianočný na Spiši

Dnes (25.12.) okolo 10,40 h došlo v obci Rudňany v okrese Spišská Nová Ves k vážnej dopravnej nehode, pri ktorej, žiaľ,  vyhasol život dvoch maloletých spolujazdcov.

Podľa doterajších zistení 34-ročný vodič z okresu Spišská Nová Ves viedol osobné motorové vozidlo zn. Škoda Octavia, v čase zadržania vodičského preukazu,    v smere jazdy od obce Rudňany na obec Markušovce, kde pri prechádzaní pravotočivou zákrutou pravdepodobne v dôsledku neprispôsobenia rýchlosti jazdy svojim schopnostiam, stavu a povahe vozovky, prešiel s vozidlom do protismernej časti vozovky, zišiel z cesty a narazil do dreveného telekomunikačného stĺpu.

Žiaľ, dve deti vo veku 9 a 11 rokov, pri dopravnej nehode utrpeli zranenia nezlučiteľné so životom. Podľa predbežnej lekárskej správy spolujazdec (32) utrpel ľahké zranenia. Vodič bol s ťažkými zraneniami prevezený do nemocnice. Pre závažnosť zranení vodič nebol na mieste podrobený dychovej skúške a na zistenie požitia alkoholu či prítomnosti omamných a psychotropných látok v jeho organizme mu bol odobratý biologický materiál.  Vodičovi bola ďalšia jazda zakázaná.

Policajti udalosť na mieste dôkladne zadokumentovali aj za účasti znalca z odboru cestná doprava. Na nevyhnutne potrebný čas, počas dokumentovania miesta udalosti, bola cesta uzavretá.

Vec na mieste prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Spišskej Novej Vsi, ktorý  v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia a trestný čin ublíženia na zdraví. Do trestného konania budú pribratí znalci z odboru zdravotníctva, odvetvia súdneho lekárstva, a z odboru cestná doprava.  Bližšie okolnosti, za akých k tejto tragickej dopravnej nehode došlo a čo bolo jej presnou príčinou, bude predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Fotogaléria :

Zdroj : Zuzana Hopjaková, hovorkyňa AIR – TRANSPORT EUROPE (ATE), mjr. Mgr. Jana Mésarová hovorkyňa | Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach

Foto : Jančo Šaňo, Polícia SR

Video :  TA3 . TV JOJ

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.