VEĽMI VÁŽNA DOPRAVNÁ NEHODA : PO NÁRAZE VYMRŠTILO PÁR Z MOTORKY

VEĽMI VÁŽNA DOPRAVNÁ NEHODA : PO NÁRAZE VYMRŠTILO PÁR Z MOTORKY

21-ročný vodič osobného motorového vozidla Alfa Romeo viedol vozidlo v smere od obce Dvorníky, pričom pravdepodobne nedal prednosť v jazde motocyklu Suzuki DL 1000, ktorý jazdil v smere na Šahy. Po náraze bol z motocykla vymrštený vodič aj jeho spolujazdkyňa, pričom obidvaja dopadli na asfaltovú časť vozovky a utrpeli ťažké zranenia.

41-ročný vodič motocykla (občan Maďarska) utrpel ťažkú ujmu na zdraví, so zraneniami bol prevezený do levickej nemocnice. Jeho 39-ročná spolujazdkyňa (občianka Maďarska) bola s ťažkými zraneniami vo vážnom stave prevezená leteckou záchrannou službou do banskobystrickej nemocnice. Vodič osobného motorového vozidla zranenia neutrpel. Bol mu zadržaný vodičský preukaz.

Upozornenia a odporúčania od polície :
• Treba zvýšiť pozornosť, predvídať a včas reagovať.
• Motocyklisti a nezabúdajme ani na cyklistov… ešte viac, majú oproti vodičom v autách veľkú nevýhodu, pretože pri páde nie sú dostatočne chránení.
• Snáď už ani netreba zdôrazňovať potrebu nosenia ochranného oblečenia, chráničov a prilby. Reflexné prvky sú rovnako dôležité.
• Vždy treba jazdiť podľa svojich schopností a zručností, prispôsobiť sa stavu cesty, počasiu i ďalším okolnostiam, ktoré možno predvídať.
• Vodiči áut si zase musia uvedomiť, že na cestách už treba počítať aj s týmito, dvojkolesovými účastníkmi. A tí sa zmestia aj tam, kde autá nie. Azda najdôležitejšie je preto sledovať spätné zrkadlá a situáciu okolo auta.

Fotogaléria ( klikni pre plný náhľad )

Zdroj :  FB Polícia Slovenskej republiky

This function has been disabled for Spišiakoviny.