Aktualizované : Hromadná bitka v centre Bratislavy

Share

Video : Hromadná bitka v centre Bratislavy

Do centra mesta smerovalo niekoľko policajných áut. Bitka futbalových fanúšikov zo zahraničia. Zasahovalo množstvo policajtov.

Bitka na Ventúrskej ulici

Krátko po 21.00 došlo na Ventúrakej ulici k narušeniu verejného poriadku futbalovými fanúšikmi cudzích krajín. Na mieste zasahovali desiatky poriadkových jednotiek, ktorí zadržali takmer 80 osôb. Policajti v súčasnosti celý priebeh udalosti dokumentujú. Viac informácií prinesieme v priebehu zajtrajšieho dňa.

Prezident Lučanský : Policajti zasiahli proti výtržníkom rýchlo a profesionálne

Prezident PZ Milan Lučanský: „Príslušníci Policajného zboru operatívne monitorujú pohyb futbalových fanúšikov pri takzvaných rizikových zápasoch. Napriek tomu, že včera došlo k náhodnému stretu dvoch táborov, policajti zasiahli rýchlo a situáciu zvládli profesionálne.“

106 nasadených policajtov
 24 ďalších policajtov eskortovalo zadržaných
 107 zadržaných a zaistených osôb
 56 osôb obvinených z výtržníctva
 41 Poliakov a 15 Holanďanov
 51 zaistených osôb (Bulhari)
 17 ľahko zranených v rámci ich bitky (iba z táborov fanúšikov)

Včera hral Slovan proti tímu z Čiernej Hory. Polícia mala informácie, že tento zápas budú chcieť narušiť fanúšikovia úplne iných mužstiev z Poľska a Holandska. Vďaka mimoriadnym opatreniam k tomu nedošlo. Po zápase sa v centre mesta náhodne stretli Poliaci a Bulhari, ktorí mali navštíviť dnešný zápas svojho tímu v Ružomberku. Polícia po začatí bitky promptne zasiahla.

Aktéri včerajšej bitky sa schovávali aj v miestnych baroch , policajtom však neušli.

Hromadná bitka v centre Bratislavy si vyžiadala aj zásah hasičov

Hromadná bitka zahraničných futbalových fanúšikov v centre Bratislavy si v stredu neskoro večer vyžiadala zásah 12 hasičov s 3 kusmi hasičskej techniky. Bratislavskí hasiči skontrolovali, či nevznikol požiar v budovách ohrozených vandalizmom na Ventúrskej ulici a v okolí. Následne spolupracovali so zložkami IZS, pomáhali s triedením a s transportom zranených. Na mieste zasahoval aj sanitný automobil hasičskej záchrannej služby.

Fotogaléria :

 

Zdroj: TV Markiza , FB Zomri ,YouTube, Polícia SR, TA3, HaZZ

 

Kategórie článku: KrimiSlovenskoSprávy

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.