Video:Pomáha tým, ktorí to potrebujú najviac.Kňaz Marián Kuffa zavítal aj do svätyne Božieho milosrdenstva v Smižanoch

Video:Pomáha tým, ktorí to potrebujú najviac.Kňaz Marián Kuffa zavítal aj do svätyne Božieho milosrdenstva v Smižanoch

Aj keď jeho snom nebolo stať sa práve kňazom dnes patrí medzi veľmi známych a obľúbených kňazov. V detstve sa venoval karate. S priateľmi tiež chodil opravovať veže kostolov a bavilo ho horolezectvo. Vyštudoval Vysokú školu poľnohospodársku v Nitre.

Keď mal okolo 20 rokov, tešil sa, že sa ožení a bude mať deti. Potom sa však pod ním pri výstupe na Gerlachovský štít odtrhol kus skaly – nasledoval dvadsaťmetrový pád. Záchranárom trvalo 13 hodín, kým ho dopravili do nemocnice. Cítil, že Boh mu vrátil život, a vtedy v ňom dozrelo predsavzatie vrátiť svoj život Bohu – tým, že sa bude venovať ľuďom, ktorí to potrebujú najviac.

V roku 1994 začal pôsobiť ako rímskokatolícky kňaz v Žakovciach. Na opravách fary začal v ťažkých podmienkach pracovať s ľuďmi z polepšovne, s navrátilcami z väzenia, vrátane tých, ktorí si odpykávali tresty za najťažšie zločiny. „Vedel som, že keď od týchto ľudí odídem, budem obyčajný teoretik,“ povedal Kuffa. Postupom času opravu fary dokončili a pristavali alebo opravili ďalšie objekty.
Stal sa tak inšpiráciou nielen pre veriacich, ale aj pre filmárov, ktorí o ňom natočili niekoľko dokumentárnych filmov. Posledný je z roku 2014 od českej dokumentaristky Jany Ševčíkovej – Opri rebrík o nebo.

Koncom apríla zavítal pri príležitosti sviatosti Božieho milosrdenstva aj do svätyne Božieho milosrdenstva v Smižanoch, kde okrem omše ktorú slúžil o polnoci mal aj prednášku. Prinášame vám celú prednášku prostredníctvom videa.

Zdroj: sk.wikipedia.org , Spišiakoviny , www.magnificat.sk

This function has been disabled for Spišiakoviny.