Úvod  >  Článok:  Vláda vyhlásila núdzový stav. Príjme tieto opatrenia (video )

Vláda vyhlásila núdzový stav. Príjme tieto opatrenia (video )

Obchody či prevádzky so službami budú od pondelka 16. marca 2020  zatvorené. Výnimku majú predajne potravín, lekárne, drogérie, novinové stánky a niekoľko ďalších typov prevádzok. Rozhodla o tom vláda na mimoriadnom rokovaní v nedeľu 15. marca. Sprísnené opatrenia majú zabrániť šíreniu nového koronavírusu.

Kabinet vyhlásil pre štátne nemocnice na Slovensku núdzový stav od pondelka 16. marca. Toto opatrenie má umožniť presuny personálu a techniky, zdravotníci nebudú môcť odmietnuť prísť do práce či vstúpiť do štrajku. Zároveň vláda požiadala aj súkromné nemocnice, aby prestali poskytovať plánované operácie a zdravotnícke kapacity držali pre potreby starostlivosti o pacientov nakazených koronavírusom.

Ministerstvo zahraničných vecí má pripraviť plán návratu občanov Slovenska, ktorí sa chcú z cudziny dostať domov na Slovensko. Občania majú kontaktovať naše veľvyslanectvá, aby bolo možné zistiť ich počty a rozhodnúť kedy a akou formou ich prepraviť. Všetci títo naši občania však budú musieť po návrate povinne absolvovať 14-dňovú karanténu v zariadeniach MV SR.  MV SR má na tento účel k dispozícii tri zariadenia, ktoré sa budú napĺňať postupne. 

Zdroj: TASR, MV SR

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním