Vodič osobného automobilu idúci v protismere zrazil cyklistku

Vážna dopravná nehoda sa stala dnes približne o 20:00 hod. na ceste medzi obcami Bystrany a Spišské Vlachy, okr. SNV.

Vodič osobného automobilu idúci v protismere zrazil cyklistku, ktorá pri nehode utrpela vážne poranenia. Posádka RLP Krompachy stabilizovala jej životné funkcie a pacientku v bezvedomí ihneď transportovala na OAIM do nemocnice v Krompachoch.

Aktualizácia :Po náraze bicykel rozlomilo na dve časti .Vodič auta pokračoval ďalej

K vážnej dopravnej nehode došlo včera (12.8.) krátko pred 20. hodinou v katastri obce Bystrany (okr. Spišská Nová Ves).

Podľa doterajších zistení 30-ročný muž z okresu Spišská Nová Ves viedol osobné motorové vozidlo zn. VW Passat s evidenčným číslom Veľkej Británie, kde v úseku za železničným priecestím medzi obcami Bystrany a Spišské Vlachy predchádzal iné vozidlo na mieste, kde je to vodorovným dopravným značením zakázané, pričom prešiel do protismeru, kde došlo k zrážke s protiidúcou 24-ročnou cyklistkou. 

Vodič s vozidlom ďalej pokračoval v jazde, narazil do dopravného značenia, a zastavil pod násypom železničných koľají. Vodič bol podrobený dychovej skúške s výsledkom 0,07 mg/l alkoholu v dychu (0,15 promile), u cyklistky bol nariadený odber biologického materiálu.

Podľa predbežnej lekárskej správy utrpela cyklistka pri dopravnej nehode ťažké zranenia.

Vec na mieste prevzal vyšetrovateľ Policajného zboru, ktorý v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví. Presná príčina dopravných nehôd, bližšie okolnosti i miera zavinenia sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Fotogaléria ( klikni pre plný náhľad )

Pozrite si aj reportáž TV JOJ

 

Zdroj a foto : Falck Záchranná a.s., KRPZ Košice

 

Tento článok zaujal veľa ľudí

 
error: Content is protected !!