Úvod  >  Článok:  Vodiča, ktorý naposledy jazdil s 2,5 promile, odsúdili na doživotný zákaz šoférovať

Vodiča, ktorý naposledy jazdil s 2,5 promile, odsúdili na doživotný zákaz šoférovať

Polícia v Žiari nad Hronom obvinila 36-ročného muža z okresu Levice z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia a z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. V nedeľu (20.1.) o 23.25 hodine, viedol osobné motorové vozidlo VW Golf, v smere jazdy od obce Banská Štiavnica na obec Štiavnické Bane, kde neprispôsobil rýchlosť jazdy stavu a povahe vozovky v dôsledku čoho dostal pri prechádzaní ľavotočivej zákruty s vozidlom šmyk.

Vyšiel s vozidlom mimo spevnenú časť cesty v pravo do nahrnutého zamrznutého snehu, kde ostal s vozidlom stáť. Po príchode policajnej hliadky sa podrobil dychovej skúške na zistenie alkoholu, ktorá bola pozitívna. Namerali mu 1,12 mg/l alkoholu (2,33 promile) a pri opakovanej dychovej skúške až 2,5 promile.

Vodič mal udelený aj zákaz činnosti viesť motorové vozidlá od septembra 2018 až na 72 mesiacov. Obvinený bol umiestnený do policajnej cely a poverený príslušník spracoval podnet na ukončenie veci v super rýchlom konaní.

Tento vodič bol v minulosti už 12 krát súdne trestaný za rôznu trestnú činnosť, z toho bol 4 krát odsúdený za alkohol nad 1 promile. V super rýchlom konaní mu bol uložený trest odňatia slobody na 16 mesiacov nepodmienečne a zákaz činnosti viesť motorové vozidlá akéhokoľvek druhu až na doživotie.

Zdroj : mjr. PhDr. Mária Faltániová hovorkyňa KR PZ BB

Ilustračné foto : pixabay 

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním