Úvod  >  Článok:  Vychytávka, ktorú nám môžu závidieť: Aha čo vzniklo v Spišskej Novej Vsi

Vychytávka, ktorú nám môžu závidieť: Aha čo vzniklo v Spišskej Novej Vsi

Street art je výtvarné umenie vytvorené vo verejných priestoroch. Termín získal popularitu počas boomu graffiti umenia na začiatku 80. rokov a nie je neznámou ani v našom meste. Grafiťáci boli niekedy považovaný za vandalov, ktorý poškodzujú steny budov, ale doba pokročila a dnes sú to poväčšine umelci, ktorí sa snažia nepekné steny prekryť a dodať im nový život.

V Spišskej sa s nimi môžete stretnúť aj na rôznych pravidelných akciách ako sú Graffity Spiš či Graffiti Villa Nova Jam. Ich diela krášlia rôzne budovy na všetkých sídliskách nášho mesta. Od piatku však máme v Spišskej ďalšiu novinku ktorá sa nachádza v zadnej časti Domu Služieb. Domáci a návštevníci tam nájdu takzvanú Street/Spiš art galériu o ktorú sa postarali manželia Mirka a Ľuboš Bukovinský.

Štyri obrazy vznikali podľa ich slov niekoľko dní , no najťažšie bolo prekrytie posprejovanej steny, ktorá slúžila pre zaujímavú galériu ako podklad. Na stene tak môžu obyvatelia Spišskej či okolia ako aj samotní návštevníci obdivovať dominantu nášho mesta -kostolnú vežu, nakŕmiť medveďa či spoznať diela slovenského maliara a pedagóga, ktorý pôsobil v Spišskej Jozefa Hanulu trošku netradične.

Fotogaléria

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním