VYHRÁŽAL SA MASOVOU VRAŽDOU NA SPIŠI: Mladíka zadržali a obvinili (VIDEO)

Share

VYHRÁŽAL SA MASOVOU VRAŽDOU NA SPIŠI: Mladíka zadržali a obvinili (VIDEO)

V noci zo štvrtka na piatok (26. – 27. mája 2022) vykonala národná kriminálna agentúra s útvarom osobitného určenia (Lynx Commando) zaisťovaciu akciu s krycím názvom „PAS“. Zameraná bola na zadržanie osoby, ktorá sa mala na sociálnych sieťach vyhrážať plánovaním masovej vraždy na Spiši.

K zadržaniu osoby výrazne prispel odbor kriminálnej polície okresného riaditeľstva Policajného zboru v Spišskej Novej Vsi. „Vykonali sme tiež domovú prehliadku, pri ktorej sme zaistili rozhodujúce digitálne stopy,“ informovala polícia.

Ako doplnili muži zákona z doposiaľ vykonaných vyšetrovacích úkonov vyplýva, že hrozba teroristického útoku súvisiaca s videami na YouTube, ktoré sa posledné dni šírili internetom, je definitívne a jednoznačne odvrátená!

Zadržaná bola jedna osoba, nejde však o Aleša Š. (ako to prezentoval názov užívateľského účtu na portáli YouTube). „V tejto súvislosti žiadame verejnosť, aby bola pri manipulácii s obsahom na sociálnych sieťach a v celom internetovom priestore mimoriadne ostražitá. Každá informácia sprístupnená širokému spektru užívateľov sociálnych sietí a internetového priestoru je mimoriadne náchylná na zneužitie,“ upozorňuje polícia.

Vyšetrovateľ už obvinil zadržanú osobu a vzniesol mu obvinenie za obzvlášť závažný zločin teroristického útoku, spáchaného v jednočinnom súbehu s prečinom prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd.

Kategórie článku: KrimiRegión SpišRôzneSlovenskoSprávy

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.