Aktualizácia : Prerušenie dopravy v úseku Margecany – Spišské Vlachy potrvá až do utorka 19. februára 2019

 
 

Vykoľajený vlak v Krompachoch: Trať je v oboch smeroch neprejazdná

V Krompachoch sa dnes ( 16.2.2019 ) o 18:35 vykoľajil nákladný vlak. Ako ,nás informoval hovorca ZSSK Michal Lukáč vykoľajilo sa päť vozňov nákladnej súpravy ktorá má zhruba 20 vozňov dokopy.  

„Vzhľadom nato, že vykoľajené vozne  zasahujú koľaje v obidvoch smeroch doprava je nahradená autobusmi. Zároveň sa priebežne zisťuje aj príčina nehody,“ ozrejmil hovorca ZSSK s tým, že pri nehode sa nikto nezranil.

Ako doplnil nehoda by mala byť odstránená do 12 hodín , ale cestujúci musia počítať s výrazným meškaním vlakov na železničnom úseku medzi Margecanmi a Spišskou Novou Vsou.  

Hovorca železníc odporúča ľuďom, ak nevyhnutne nemusia nech sa cestovaniu vlakom v najbližších hodinách na tomto úseku vyhnú.

Aktualizácia

BRATISLAVA – Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) informuje, že z dôvodu nehodovej udalosti (vykoľajenie nákladného vlaku) v železničnej stanici Krompachy v sobotu 16. februára 2019 večer približne o 18:30 hod.,  došlo k prerušeniu železničnej dopravy na trati Košice – Žilina (Bratislava) na úseku Margecany – Spišské Vlachy. Na uvedenom úseku zabezpečuje ZSSK náhradnú dopravu autobusmi, nočné vlaky budú vedené odklonom cez stanicu Plaveč. Predpokladané meškanie vlakov je 60 – 90  minút. 

Vlaky vedené odklonom cez žst. Plaveč:

  • EN 442 Slovakia (Humenné 19:46 – Žilina 01:30 – Praha 07:31)
  • R 614 Zemplín (Humenné 21:54 – Žilina 03:07 – Bratislava hl.st. 05:49)
  • R 615 Zemplín (Bratislava hl.st. 22:48 – Žilina 01:37 – Humenné 06:33)
  • EN 443 Slovakia (Praha hl.n. 22:15 – Žilina 05:00 – Humenné 10:33)

Aktualizácia : Prerušenie dopravy v úseku Margecany – Spišské Vlachy potrvá až do utorka 19. februára 2019

BRATISLAVA – Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) informuje, že z dôvodu nehodovej udalosti (vykoľajenie nákladného vlaku) v železničnej stanici Krompachy v sobotu 16. februára 2019 večer približne o 18:30 hod.,  došlo k prerušeniu železničnej dopravy na trati Košice – Žilina (Bratislava) na úseku Margecany – Spišské Vlachy. Odstraňovanie následkov nehody súkromného nákladného vlaku aktuálne stále prebieha. Vzhľadom na rozsah poškodenia infraštruktúry, prerušenie dopravy bude s odhadom správcu infraštruktúry, Železníc Slovenskej republiky (ŽSR), trvať ešte cca 48 hodín. Obnovenie dopravy sa očakáva v priebehu utorka 19. februára 2019.

ZSSK vlaky v úseku Margecany – Spišské Vlachy nahradzuje autobusovou dopravou. 
V dôsledku tejto udalosti museli byť viaceré osobné vlaky odrieknuté. Súpravy vlakov zo smeru Bratislava – Košice sú „otáčané” v stanici Spišské Vlachy a súpravy zo smeru Košice – Bratislava v stanici Margecany.
Kvôli týmto nevyhnutným opatreniam vznikajú meškania cca do 60 minút.

V súčasnosti platí, že vlak EN 443 Slovakia bol posledný, ktorý nateraz išiel odklonom cez Plaveč, zo žst. Košice do Humenného bola vypravená náhradná súprava podľa cestovného poriadku.

Oficiálne stanovisko prepravnej spoločnosti RegioJet

Vážení cestujúci,v stanici Krompachy na východnom Slovensku došlo k vykoľajeniu nákladného vlaku. V úseku Poprad-Tatry – Kysak je zastavená doprava.

Má to zásadný vplyv aj na prevádzku našich vlakov na trase Praha – Žilina – Košice, u ktorých sa predpokladá meškanie v radoch aj niekoľkých hodín.

• RJ 1011/409 je v úseku Spišské Vlachy-Margecany nahradený autobusmi. Počítajte s vysokými meškaniami.

• RJ 1020 (nočný Košice-Praha) je v úseku Margecany-Spišské Vlachy nahradený autobusmi. Cestujúci ďalej prestúpia do náhradného vlaku s nižšou kapacitou a bez spacích vozňov. Meškanie cca 200 min.

• RJ 1021 (nočný Praha-Košice) v úseku Spišské Vlachy-Košice bude zavedená náhradná autobusová doprava. Meškanie cca 60 min.

• RJ 1008/400 (ranný Košice-Praha) bude v úseku Margecany-Spiššké Vlachy nahradený autobusmi. Počítejte se meškaním cca 90 min.

• RJ 1012 (denný Košice-Praha) bude odklonený cez Plavec. Neobsluží Spišskú Novú Ves. Predpokladané meškanie cca 80 min.

Cestujúci budú informovaní prostredníctvom SMS a nášho personálu. Cestujúci majú zároveň nárok na finančnú kompenzáciu cestovného podľa zmluvných prepravných podmienok RegioJet.

RJ 1003 (denný spoj Praha-Košice – 17. 02.) by na odchode z Prahy nemal meškať.

Ospravedlňujeme sa za spôsobené nepríjemnosti a všetky komplikácie.

Ďakujeme za pochopenie.

Prečítajte si aj :

Video : Vlaky nebudú cez železničnú stanicu Krompachy prechádzať ešte minimálne 40 hodín

Polícia vyšetruje bližšie okolnosti vykoľajenia vagónov v okrese Spišská Nová Ves

Ilustračné foto : pixabay

Tento článok zaujal veľa ľudí