Vyšetrovateľ obvinil z krádeže dvoch Spišskonovovešťanov, obeťou bol invalidný dôchodca

Share

Vyšetrovateľ obvinil z krádeže dvoch Spišskonovovešťanov, obeťou bol invalidný dôchodca

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach po vykonaní potrebných procesných úkonov a vyhodnotení dôkaznej situácie obvinil zo zločinu krádeže spáchaného formou spolupáchateľstva dvoch mladíkov vo veku 16 a 21 rokov, obaja zo Spišskej Novej Vsi, ktorí podľa doterajšieho vyšetrovania v pondelok (9.8.) dopoludnia na Štefánikovom námestí v Spišskej Novej Vsi pristúpili k poškodenému 73-ročnému dôchodcovi, ktorý sedel na invalidnom vozíku. Mladší z obvinených sa pod zámienkou rozmenenia 100 eurovej bankovky snažil odpútať pozornosť poškodeného muža, zatiaľ čo starší obvinený mu ukradol kapsu pripevnenú na vozíku. V kapse sa nachádzal mobilný telefón, peňaženka s dokladmi a peniazmi, i zväzok kľúčov. Keď to poškodený dôchodca spozoroval, začal kričať. Obaja obvinení potom z miesta ušli. Krádežou vecí vznikla poškodenému škoda vo výške okolo 80 eur.

Krátko po čine policajné hliadky Obvodného oddelenia PZ Spišská Nová Ves  a pohotovostnej motorizovanej jednotky KR PZ Košice vďaka výbornej miestnej a osobnej znalosti, v spolupráci s Mestskou políciou, osoby podozrivé z tohto skutku obmedzili na osobnej slobode a následne boli umiestnení do cely policajného zaistenia. Ukradnuté veci polícia zaistila a vrátila majiteľovi.

Podľa Trestného zákona za tento čin, spáchaný na chránenej osobe, hrozí obvineným po dokázaní viny trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov, mladistvej osobe sa trestná sadzba znižuje na polovicu.  Vyšetrovateľ Policajného zboru spracoval podnet na vzatie obvinených do vyšetrovacej väzby. Obaja obvinení sa tohto skutku dopustili v dobe podmienečného odsúdenia pre iné skutky, za ktoré boli súdom právoplatné odsúdení.

Zdroj :

mjr. Mgr. Jana Mésarová

hovorkyňa | Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach

Ilustračné foto : pixabay

Kategórie článku: KrimiRegión SpišRôzneSlovenskoSprávy

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.