Záujem o prepravu áut vo vlakoch ZSSK rastie

Share

Záujem o prepravu áut vo vlakoch ZSSK rastie

Preprava áut v autovlakoch národného dopravcu Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) medziročne rastie.

„Táto služba je ponúkaná vo vnútroštátnej preprave medzi mestami Bratislava – Humenné (od 39,90€/auto + jeden cestujúci) a v medzinárodnej preprave Humenné – Košice – Poprad – Praha (od 65 €) a späť. Denne na týchto trasách premáva 8 autovlakov plus ďalšie dva vo vybrané dni,“ uviedla ZSSK.

V roku 2016 bolo celkom prevezených vyše 17 000 vozidiel (z toho 1 350 motoriek) a viac ako 30 000 osôb (k jednému vozidlu je možné prepraviť až päť cestujúcich).

ZSSK zaznamenala aj nárast počtu prepravených vozidiel v medzinárodnej preprave medzi ZSSK a Českými dráhami (ČD). Celkový počet prepravených vozidiel medziročne stúpol o 1 600 vozidiel.

K uvedenému výrazne prispelo zavedenie už zmienenej trasy z Humenného do Prahy v októbri 2015. Vnútroštátna preprava vozidiel medzi mestami Bratislava – Humenné a späť medziročne vzrástla o 30%, čo je o 300 prepravených vozidiel viac ako v minulom roku.

„Produkt, ktorý je určený širokej verejnosti podľa našich prieskumov využívajú najmä cestujúci za prácou v zahraničí a tí, ktorí využívajú autovlak na súkromné cesty, napr. z Prahy pokračujú ďalej do zahraničia za rodinami. Ďalšou veľkou skupinou sú zákazníci, ktorí cestujú z Čiech do Vysokých Tatier na dovolenky. Autovlak už viackrát využili aj rôzne ucelené skupiny, napríklad fanúšikovia veteránov či veľké skupiny motorkárov,“ konštatuje Karol Martinček, člen predstavenstva a riaditeľ úseku obchodu ZSSK.

Od septembra 2016 bola vo vnútroštátnej preprave a od decembra 2016 aj v medzištátnej preprave zavedená aj preprava trojkolesových a štvorkolesových motoriek.

 

Informovala nás: Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK)

Kategórie článku: SlovenskoSprávy

Mohlo by sa vám páčiť...