Ženu prepadli v kríkoch počas malej potreby

Ženu prepadli v kríkoch počas malej potreby

Prešovský vyšetrovateľ obvinil včera (9.8.2018) zo zločinu lúpeže  formou spolupáchateľstva dvoch mladíkov (14r. a 22r.) z Hermanoviec, okr. Prešov

Obvinená dvojica mala v stredu (8.8.2018) vo večerných hodinách v katastri obce Ľubotice, okr. Prešov prepadnúť 37 ročnú ženu, tiež z Hermanoviec. V čase okolo 21:50 hod v blízkosti Ul. Vihorlatskej č. 6 v priľahlom kroví pristúpili obvinení k žene, ktorá v kríkoch čupela a vykonávala malú potrebu.

Bez slova sa násilím zmocnili jej pásovej tašky /ľadvinky/, ktorú mala zapnutú okolo svojho pása. Jeden z mladíkov ženu sotil do chrbta, následkom čoho spadla na zem a druhí jej rukami pritlačil hlavu na zem tak, aby sa nemohla postaviť.

Ten čo do nej sotil jej následne odopol ľadvinku, v ktorej mala peňaženku s finančnou hotovosťou, osobnými dokladmi, 3 ks mobilných telefónov, USB kľúč, lieky, stravné lístky, čierne slúchadlá, skrutkovač, power banku, spolu v hodnote 50,- Eur a túto ľadvinku spod nej vytiahol a obaja z miesta začali utekať.

Poškodená sa rozbehla za mladíkom, ktorý jej vzal ľadvinku, tohto dobehla a ľadvinku mu zobrala. Prepadnutej žene nevznikla žiadna škoda, ani zranenia. 

Krátko nato policajti zadržali jedného z mladíkov, 14 ročného chlapca z Hermanoviec a umiestnili ho do cely policajného zaistenia.  Pri zadržaní bol podrobený dychovej skúške na alkohol s pozitívnym výsledkom 0,54 mg/l.

Po druhom bolo vyhlásené pátranie, pričom policajti ho zadržali v priebehu nasledujúceho dňa. Aj on bol umiestnený do cely policajného zaistenia.  Vyšetrovateľ na oboch obvinených spracoval podnet na ich vzatie do väzby.

Zdroj :

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Prešove

oddelenie komunikácie a prevencie

Ilustračné foto : pixabay

This function has been disabled for Spišiakoviny.