Zlodeji v kôlni

Zlodeji v kôlni

Fero, už starší pán zo Spiša , si išiel večer ľahnúť, keď mu jeho manželka povedala: „Fero, v kôlni sa svieti. Nechal si tam svietiť“ Fero pohľadom zo spálne zistil, že manželka má pravdu a chcel ísť zhasnúť.

Lenže potom zbadal, že v kôlni sú vlastne zlodeji a že mu kradnú veci a tak zavolal na políciu. Na polícii sa spýtali, či má niekoho aj v dome. Fero povedal, že nie, že ale niekto vykráda jeho kôlňu. Policajt na druhej strane povedal: „Nemáme teraz momentálne nikoho, kto by k vám hneď mohol prísť. Zamknite si dom, niekto k vám príde, keď budeme mať niekoho voľného.

Fero povedal dobre. Sadol si a napočítal do tridsiatich. A potom znova zavolal na políciu: „Dobrý večer, pred chvíľkou som volal, že mám v kôlni zlodeja. Už sa o to nestarajte, ja som ich oboch zastrelil. „A zavesil. Počas troch minút šmykom prišli tri autá plné policajtov, nad hlavou sa zastavila helikoptéra, v závese išla sanitka.

Zlodejov chytili pri čine a hneď ich zatkli. Náčelník potom rozprával Ferkovi : „Ja som myslel, že ste hovoril, že ste ich zastrelil ?!“ Fero mu odpovedal: „Ja som zas myslel, že ste hovorili, že nemáte nikoho voľného!“

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.