Zmizlo dievčatko s otcom – keď ich našli obaja boli nahí. Dievčatko tvrdilo, že otec jej vysvetlil, že o chvíľu pôjdu k Bohu

Share

Zmizlo dievčatko s otcom – keď ich našli obaja boli nahí. Dievčatko tvrdilo, že otec jej vysvetlil, že o chvíľu pôjdu k Bohu

V tejto situácii svojim majstrovstvom pomáhali Lubomír Sator a jeho psík Cassino. Po dlhých hodinách sa im podarilo nájsť stratené dievčatko a jej psychicky chorého otca.

Spomínaný muž Lubomír Sator pred rokmi stratil psíka. S manželkou sa po tom rozhodli si zaobstarať šteniatko – bloodhuda, pričom netušili, že túto rasu ľudia stáročia šľachtili za jediným účelom – stopovanie.  Jeho úžasný pes ho pohltil natoľko, že sa vzdal svojej práce hospodárskeho inžiniera a založil si neziskovú organizáciu Rescue Olomouc and Czech .V tejto organizácii vykonáva tzv. „mantrailing“. Ide o metódu pachovej práce pri hľadaní nezvestných.

Táto úžasná dvojka zasahovala aj v tomto neuveriteľnom prípade.  Lubomírovi zazvonil mobil s pokynmi, aby sadol do auta a vydal sa do Bratislavy.  Nezvestné bolo 8-ročné dievčatko.  Jej otec trpel vážnou psychickou poruchou – prehlásil sa za vyslanca Ježiša Krista na zemi.  V ten deň ráno neodviedol svoju dcérku do školy, ale uniesol ju na neznáme miesto.  V lese našli jej oblečenie. 450 policajtov, záchranárov a dobrovoľníkov s výpomocou vrtuľníka boli už beznádejní.

Preto do tejto situácie zasiahol Lubomír s jeho psom Cassinom.  Tento skvelý stopár dokáže zachytiť mikroskopické čiastočky kože svojim ňufákom, niekedy aj po desiatkach hodín.

Psík oňuchal ružový kabátik dievčatka a  dal sa do práce.  Po 2,5 hodinách bola jeho trasa nelogická a chaotická, pričom bolo už viac ako 30 hodín od zmiznutia dievčatka.  Cassino zaviedol Lubomíra do poľa medzi vinice.  Po toľkých hodinách už nebolo možné, aby sa mu podarilo dievčatko nájsť.  Zastavili a začali sa radiť o ukončení pátrania.  Okolo išla miestna žena, ktorá tvrdila, že videla mužskú a detskú postavu ísť do vinice.  Lubomír zavolal políciu a dal sa do hľadania.  Na okraji vinice stál nahý muž, ktorý vrčal ako pes. Za ním stalo nahé dievčatko.

Polícia muža spacifikovala a v putách ho odviedla.  Dievčatko bolo pokojné, zahalili ho do košele a ono povedalo, že ocko jej vysvetlil, že o chvíľu pôjdu k Bohu.

Cassino je vyčerpaný, ale predviedol majstrovský výkon. Kiežby by bolo viac takýchto ľudí, ktorí si nájdu čas na takýchto úžasných psíkov a robia potom takéto úžasné činy!

Zdroj: Facebook – Cesta za snem

Kategórie článku: KrimiMyšlienka na dnesSlovensko

Mohlo by sa vám páčiť...

This function has been disabled for Spišiakoviny.eu.