Zrazený chodec  utrpel vážne zranenia

Zrazený chodec  utrpel vážne zranenia

Polícia v Žiari nad Hronom objasňuje dopravnú nehodu, pri ktorej bol zrazený chodec.  Nehoda sa stala v sobotu (5.1.) krátko pred 17.00 hodinou, na ceste 1/65 v Kremnici. 54-ročný vodič osobného motorového vozidla Škoda Octavia z Dolnej Ždane,  jazdil v smere na Hornú Ves.

Bezprostredne pred križovatkou s cestou vedúcou na obec Lúčky, zrazil 70-ročného chodca z Kremnice, ktorý prechádzal po riadne vyznačenom priechode pre chodcov. Chodec, ktorý utrpel vážne zranenia, bol prevezený do nemocnice.

Pri dychovej skúške alkohol u vodiča zistený nebol, u chodca bol na prípadné požitie alkoholu nariadený odber krvi. V tomto prípade došlo k porušeniu povinností vodiča tým, že nedal prednosť chodcovi, ktorý prechádzal cez priechod pre chodcov. 

Polícia žiada všetkých vodičov, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, aby sa plne venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke a dodržiavali dopravné predpisy.

Každý účastník cestnej premávky môže svojím zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách. Je dôležité  uvedomiť si, že na cestách nie ste sami a svojou nepozornou jazdou ohrozujete nielen svoj život, ale aj životy ďalších účastníkov cestnej premávky. 

Fotogaléria:

Zdroj a foto : mjr. PhDr. Mária Faltániová hovorkyňa KR PZ BB

This function has been disabled for Spišiakoviny.