Úvod  >  Článok:  Aktualizované : Zrážka osobného motorového vozidla s nákladným vlakom na železničnom priecestí v obci Kuklov

Zrážka osobného motorového vozidla s nákladným vlakom na železničnom priecestí v obci Kuklov

Posádka leteckých záchranárov z Bratislavy bola dnes podvečer privolaná k zrážke osobného motorového vozidla s nákladným vlakom na železničnom priecestí v obci Kuklov (okres Senica). Po pristátí vrtuľníka hneď vedľa nehody si záchranári prevzali do svojej starostlivosti 46-ročného vodiča, ktorý utrpel vážne poranenie hrudníka a ďalších častí tela.

Po stabilizovaní zdravotného stavu bol pacient preložený na palubu vrtuľníka, napojený na umelú pľúcnu ventiláciu a s tzv. polytraumou letecky prevezený do Univerzitnej nemocnice Bratislava – Kramáre.

Vlak tlačil auto asi 200 metrov pred sebou

Senickí policajti vyšetrujú okolnosti dopravnej nehody, ktorá sa stala na železničnom priecestí. Vodič Škody Fabia jazdil od obce Kuklov a smeroval na hlavný ťah medzi Kútmi a Šaštínom-Strážami. Z nezistených príčin vošiel vodič na železničné priecestie, zabezpečené  svetelným signálom, tesne pred prichádzajúci nákladný vlak. Ten išiel od Šaštína-Stráží na Kúty, narazil do pravého boku osobného auta a tlačil ho asi 200 m pred sebou. 46 ročný vodič z Kuklova utrpel pri nehode ťažké zranenia a bol vrtuľníkom prevezený do nemocnice.

Vodiči, jazdite opatrne, sústreďte sa na jazdu, plne sa venujte šoférovaniu a sledujte dianie na ceste! Ak sa počas šoférovania venujete iným činnostiam, môže to skončiť aj tragicky.

Fotogaléria :

 

Zdroj a foto : VZZS, mjr. Ing. Martina Kredatusová hovorkyňa KR PZ v Trnave

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním