Úvod  >  Článok:  Aktualizácia : Nehoda na železničnom priecestí v Čadci

Zrážka vlaku a nákladného vozidla

Hasiči z Čadce momentálne zasahujú pri dopravnej nehode, ktorá sa stala na železničnom priecestí v Čadci. Pri nehode došlo k zrážke osobného motorového vlaku a nákladného vozidla, pričom vlak sa po náraze vykoľajil mimo trať. V čase nehody sa vo vlaku viezlo 8 osôb, ktoré neutrpeli žiadne zranenia.

Aktualizácia : Nehoda na železničnom priecestí v Čadci

Vyšetrovateľ  Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Čadci obvinil z prečinu všeobecného ohrozenia 63 ročného občana Poľska, ktorý mal v piatok 15. marca v nočných hodinách zaviniť dopravnú nehodu na železničnom priecestí v meste Čadca, pri ktorej došlo k vykoľajeniu osobného vlaku.

63 ročný vodič viedol vozidlo Renault v smere do Čadce, pričom v priamom úseku cesty vošiel na železničné priecestie bez závor práve v čase, keď svietilo červené výstražné svetlo „STOJ“. Práve v tom čase prechádzala po železničnej trati vlaková súprava pozostávajúca z dvoch vozňov. Došlo k zrážke vozidla s vlakom, v dôsledku ktorej sa vykoľajila vlaková súprava z koľajiska.

K zraneniu osôb pri nehode nedošlo. U 54 ročného rušňovodiča bola vykonaná vykoná dychová skúška s výsledkom 0,34 mg/l alkoholu v dychu. U vodiča poľského auta bola dychová skúška negatívna.

Hmotná škoda je odhadnutá na najmenej 200.000,-eur. Okolnosti dopravnej nehody sú predmetom vyšetrovania. Rovnako bude polícia viesť konanie aj voči rušňovodičovi, ktorý viedol vlak pod vplyvom alkoholu.

Zdroj a foto : Jana Balogová  hovorca KR PZ v Žiline

Fotogaléria:

 

Zdroj a Foto: HaZZ

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním