Televízia príde nakrúcať reportáž na Slovensky salaš

Redaktorka stretne akurát baču a vraví … . pán bača prišli sme tu ku vám na salaš nakrútiť taký Váš obyčajný deň , jednoducho o tom ako to tu prebieha počas dňa . Bača pozrel na ňu a spusti … no dobre dievka moja .

Ráno sa zobudím vypijem pol litra pálenky …….. V tom kameraman zreve …. to nemôžeme tam dať ,že vypijem pol litra pálenky . Bača na to …. prečo ,veď je to pravda . Redaktorka uzná pravdu kameramanovi a podotkne ,že by to mohli nejako zakamuflovať ,trebárs tým ,že napríklad miesto vypijem pol litra pálenky, bača povie ,že prečítam knižku. Že je to také miernejšie a budú to môcť pozerať aj deti .

Nuž dobre , dohodli sa ,,, klapka ,, ideme . Redaktorka kladie otázku znova …. tak pán bača povedzte nám ako prebieha váš bežný pracovný deň tu na tomto opustenom salaši ? Bača nechápavo pozrie i spusti … nuž ráno sa zobudím ,prečítam si knižku ,vyženiem ovce na pašu ,prečítam ďalšiu , po obede naženiem ovce do košiara ,prečítam ďalšiu knižku ,,, a večer ?? nuž a večer idem dole do dediny za kamarátom , ten ma knižnicu a tam čítame knižky až do rana.