Úvod  >  Článok:  Dobrá správa: Zamestnanci najväčšieho zamestnávateľa na Spiši si prilepšia

Dobrá správa: Zamestnanci najväčšieho zamestnávateľa na Spiši si prilepšia

Vedenie spoločnosti Embraco Slovakia a Odborový zväz KOVO dospeli minulý týždeň k dohode o navýšení miezd v spišskonovoveskom závode na výrobu chladiarenských kompresorov a kondenzačných jednotiek.

V decembri minulého roku sa do štrajku zapojilo takmer tisíc ľudí, ktorí poukazovali na nízke mzdy na Spiši, a to najmä vo firme Embraco Slovakia. Dnes, po dlhých rokovaniach sa im podarilo dosiahnuť zvýšenie miezd, ktorým si zamestnanci spoločnosti Embraco prilepšia.

Uverejnil používateľ Spišiakoviny.eu Štvrtok 1. decembra 2016

 

Zložité rokovania so základnou organizáciou OZ KOVO prebiehali takmer štyri mesiace. Zamestnávateľovi sa podarilo presadiť riešenie, aby zamestnanci s najnižšími platmi dostali najvyšší nárast mzdy.

„Platové nastavenie prispôsobujeme aktuálnym podmienkam slovenského trhu práce. Aj z tohto dôvodu je tohtoročné navýšenie miezd nadštandardné v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi,“ komentuje manažér ľudských zdrojov v slovenskom Embracu Roman Kollár.

Medziročne dôjde k zvýšeniu tarifných platov v priemere o 6 percent, pričom novinkou v tomto roku je aj zavedenie variabilnej zložky mzdy.

Zvýšenie miezd v tomto roku neovplyvní ďalšie benefity, ktoré Embraco svojim zamestnancom dlhodobo poskytuje, či už ide o minimálny doplatok zamestnanca na stravnú jednotku vo výške len 19 centov, ďalej 50 %-ný príspevok na denné cestovné ako aj príplatok za nočnú prácu, ktorý v súčasnosti výrazne prevyšuje hodnoty špecifikované v Zákonníku práce.

Embraco Slovakia, najvýznamnejší zamestnávateľ v regióne, si v decembri pripomenie 20. výročie pôsobenia na Spiši.

 

Zdroj: Embraco Slovakia

Foto: embraco.sk

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním