Úvod  >  Článok:  Množstvo zábavy a smiechu: Dni humoru na Spiši už tento víkend!

Množstvo zábavy a smiechu: Dni humoru na Spiši už tento víkend!

V prvých júnových dňoch (2. a 3. júna) sa Spišská Nová Ves stane dejiskom festivalu zábavy, vtipu, humoru a smiechu. Každý, kto sa rád smeje a zabáva, si zaručene v dejisku podujatia nájde to svoje. Navyše, pripravené sú aj zľavy na vstupy do viacerých atraktivít mesta.

Na svoje si prídu nie len deti
Spišskonovoveská radnica, ako hlavný organizátor, očakáva, že mesto bude v piatok plné detí. Lákadlom budú akiste akrobati pred evanjelickým kostolom alebo tancujúce psy na Radničnom námestí.

Pre deti, ktoré sa chcú zabaviť i niečo sa naučiť, sú pripravené tvorivé dielne a športové súťaže, ale aj zábavné kvízy v Hádankove v Spišskom múzeu,“ pozýva na podujatie výkonná riaditeľka Košice Región Turizmus Lenka Vargová Jurková, podľa ktorej by deti, ale ani ich rodičia, určite nemali zmeškať ani fantastickú bublinovú show Matěja Kodeša.

„Matěj patrí medzi svetovú bublinársku špičku a je držiteľom viacerých svetových rekordov, okrem iných vytvoril aj najväčšiu voľne letiacu bublinu, s objemom vyše 20 metrov kubických“ doplnila L. Vargová Jurková.

Pre celú rodinu je určená aj komediálna show Sranda banda. Villa Nova Wine Fest je zas jedinečná možnosť – pre tých, ktorí už prekročili prah dospelosti – ochutnať kvalitné vína 15 vinárstiev na jednom mieste.

Humor vo všetkých podobách
Pre tých, ktorí mali radi zábavnú rozhlasovú reláciu Maratón, je určený Úsmevník, ktorý opráši scénky z tejto relácie. Pripravilo ho Rádio Regina pri príležitosti 90. výročia rozhlasového vysielania z Košíc, veselé spomienky ožijú v Redute.

V kaviarni eLAra sa uskutoční Spišský salón kresleného humoru a humor v hudbe prinesú v sobotu hudobné skupiny Ščamba, Lojzo, Funny Fellows  alebo nezameniteľný pesničkár Janko Kulich. Chýbať nebude ani imitátor Petr Jablonský.

Nesmú chýbať ani divadelné večery
Po oba večery sa tiež návštevníci môžu tešiť na divadelné komédie. V piatok i sobotu sa zabavia na brilantnej komédii Mesiac a magnólie alebo ako získať 10 Oscarov, o zákulisí vzniku „Odviate vetrom”, jedného z najslávnejších filmov všetkých  čias v podaní Divadla Kontra. Spišské divadlo zas v piatok chystá útok na bránice divákov, v svetoznámej komédii plnej bizarných zvratov Charleyho teta.

Turistické zľavy počas podujatia
Ako pri každom TOP podujatí programu Terra Incognita, aj počas Dní humoru na Spiši môžu návštevníci využiť mimoriadne zľavy.

V Spišskej Novej Vsi to bude možnosť bezplatných výstupov na najvyššiu kostolnú vežu na Slovensku, zľavnené vstupy do zoologickej záhrady či Monkeylandu, lanového parku alebo akciové vstupné do Galérie umelcov Spiša a Múzea Spiša. Pre návštevníkov mesta Hotel Metropol ponúka v cene ubytovania vstup do wellnes a darček – VIP kartu v hodnote 50 €.

Zdroj: Košice región turizmus

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním