Úvod  >  Článok:  Nové informácie: Polícia obvinila vodiča auta z tragickej nehody pri obci Lúčka

Nové informácie: Polícia obvinila vodiča auta z tragickej nehody pri obci Lúčka

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ v Prešove obvinil včera 2.4.2017 zo zločinu usmrtenia a prečinu ublíženia na zdraví 18 ročného mladíka z Kamenice (okr. Sabinov), vodiča auta zo sobotňajšej tragickej dopravnej nehody pri obci Lúčka, okr. Sabinov.

V sobotu (01.04.2017) v noci došlo na účelovej komunikácii v katastri obce Lúčka, k dopravnej nehode, pri ktorej zomreli traja mladí ľudia.

„Krátko po polnoci viedol 18 ročný mladík smerom od rekreačných chát nachádzajúcich sa za obcou Lúčka motorové vozidlo Suzuki JLX. Z doposiaľ nezistených príčin došlo počas jazdy k viacnásobnému prevráteniu uvedeného vozidla, ktoré následne zostalo stáť na kolesách v trávnatom poraste vedľa cesty,“ uviedol hovorca KR PZ Prešov Daniel Džobanik.

Následkom viacnásobného prevrátenia vozidla a nárazom o vozovku došlo k usmrteniu troch (18, 17, 17) a zraneniu piatich spolujazdcov (17, 18, 18, 18, 19,) prepravovaných v aute ako aj samotného vodiča.

„Dychová skúška na alkohol bola u vodiča pozitívna s nameranou hodnotou 0,20 mg/l (miligramov etanolu na liter vydychovaného vzduchu),“ zdôraznil hovorca.

Vyšetrovateľ spracoval podnet na vzatie obvineného do väzby a spisový materiál bol predložený prokurátorovi. Obvinený bol umiestnený do cely policajného zaistenia v Prešove.

Informoval nás:

mjr. JUDr. Mgr. Daniel Džobanik

hovorca KR PZ v Prešove

Ilustračné foto: bumm.sk

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním