Úvod  >  Článok:  Platby do fondu opráv skončili na nesprávnom účte

Platby do fondu opráv skončili na nesprávnom  účte

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bardejove začal trestne stíhanie pre zločin porušovanie povinnosti pri správe cudzieho majetku.

Ako nás informovala hovorkyňa KR PZ Prešov Jana Migaľová, v období rokov 2005 až 2015 v Bardejove,  doposiaľ nezistený páchateľ /zodpovedná osoba podnikateľského subjektu/  prijímala platby do fondu prevádzky, údržby a opráv i úhrady za plnenia od vlastníkov bytov a nebytových  priestorov jedného z bytových domov na Ul. Ťačevskej, v Bardejove, na vlastný účet.

„V uvedenom období tieto finančné prostriedky zadržiavala a nepoužila na úhradu záväzkov dodávateľom médií a služieb, ale použila na iné doposiaľ nezistené účely,“ uviedla hovorkyňa Migaľová.

Vlastníkom dotknutých bytov a nebytových priestorov tak vznikla škoda  vo výške najmenej  50.600,- Eur.  Páchateľovi, ak sa vina preukáže, hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

Bardejovský vyšetrovateľ vedie trestné stíhanie vo veci zločinu porušovania  povinnosti pri správe cudzieho majetku ešte v jednom prípade,  ktorého poškodeným subjektom sú majitelia bytov jedného z bytových domov na Ul. Ťačevskej, v Bardejove.

„Tohto skutku sa dopustil páchateľ /zodpovedná osoba podnikateľského subjektu / v dobe od mája 2011 až doposiaľ.   Zodpovedná osoba nevykonala vyúčtovanie použitia  fondu prevádzky,  údržby a opráv, úhrad za plnenia rozúčtované na jednotlivé byty a nebytové priestory vlastníkom bytov,“ vravela hovorkyňa a dodala, „napriek tomu, že majitelia bytov uhrádzali preddavky, zodpovedná osoba im nevrátila prípadné vzniknuté preplatky a zároveň nevykonala vyúčtovanie použitia fondu prevádzky, údržby a opráv, úhrad za plnenia za mesiace január až apríl 2011.“

V tomto prípade škoda, ktorá vznikla majiteľom zatiaľ nebola presne vyčíslená.

 

Informovala nás:

kpt. Ing. Jana Migaľová

hovorca KR PZ  Prešov

 

Ilustračné foto: pixabay.com

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním