Úvod  >  Článok:  Polícia uložila vodičovi blokovú pokutu za nízku rýchlosť, a to však nie je všetko!

Polícia uložila vodičovi blokovú pokutu za nízku rýchlosť, a to však nie je všetko!

Policajti Diaľničného oddelenia Policajného zboru Bratislava spozorovali na diaľnici D1 v smere do Bratislavy vozidlo idúce rýchlosťou nižšou, akou je zákonom stanovených najmenej 80 km/h.

„Vodič na osobnom motorovom vozidle zn. Peugeot tak svojou jazdou bránil plynulosti cestnej premávky, a to najmä nákladných motorovým vozidiel idúcich v pravom jazdnom pruhu,“ uviedla na svojej facebookovej stránke polícia SR.

Policajti vodiča predpísaným spôsobom zastavili a podrobili kontrole. Po tom, čo policajti zistili zlý technický stav vozidla zadržali vodičovi osvedčenie o evidencii vozidla a tabuľky s evidenčným číslom. Vodičovi zároveň uložili blokovú pokutu vo výške 50,- €.

Tá istá hliadka diaľničného oddelenia Policajného zboru Bratislava o tri hodiny neskôr spozorovala uvedené vozidlo opäť. Vodič tento krát prechádzal po diaľničnom obchvate v Bratislave.

Policajti nepoučiteľného vodiča zastavili a na mieste mu zadržali vodičský preukaz. „Vec bude po ukončení objasňovania priestupku postúpená na prejednanie príslušnému správnemu orgánu,“ doplnili na záver.

Zdroj: facebook.com/policiasr

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním