Úvod  >  Článok:  Popradský vrtuľník zasahoval vo Vysokých Tatrách dvakrát

Popradský vrtuľník zasahoval vo Vysokých Tatrách dvakrát

Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE z Popradu letela včera popoludní do Vysokých Tatier.

Informovala nás PR manažérka a hovorkyňa Zuzana Hopjaková: „Pomoc leteckých záchranárov potreboval najskôr 54-ročný maďarský turista, ktorý sa počas schádzania zo Skalnatého plesa na Hrebienok pošmykol na zľadovatenom teréne a padal približne 200 m, následne sa zachytil v kosodrevine.“

Po páde utrpel muž poranenie hornej a dolnej končatiny. Lekárka leteckých záchranárov bola k zranenému spustená pomocou palubného navijaka a v spolupráci s horskými záchranármi bol pacient pripravený na evakuáciu z terénu pomocou transportnej sedačky.

„Počas medzipristátia ho záchranári preložili na palubu a letecky previezli do popradskej nemocnice,“ doplnila informáciu Hopjaková.

Krátko po návrate na základňu a dotankovaní paliva boli leteckí záchranári opäť požiadaní o pomoc do Vysokých Tatier, tentokrát na Zbojnícku chatu, kde sa nachádzala 30-ročná žena v predkolapsovom stave následkom unikajúceho plynu.

PR manažérka a hovorkyňa dodala, že lekárka bola k pacientke vysadená z opretia vrtuľníka a po naložení pacientky na palubu smerovali leteckí záchranári opäť do nemocnice v Poprade.

 

Informovala nás:

PhDr. Zuzana Hopjaková

PR manažér a hovorca

 

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním